Konsekwentnie i zespołowo

Uczniowski Klub Sportowy „Żeromski” pokonał KU AZS Politechniki Częstochowskiej 81:71. Bohaterem spotkania został cały zespół, który grał bardzo zespołowo. Konsekwentnie realizując przedmeczowe założenia trenera.

Zbliżają się święta, a zatem rozpocznę od życzeń dla całej rodziny sportowców,
Aby nigdy nie zabrakło Wam zapału i abyście nigdy nie zrezygnowali ze zdrowego trybu życia, a zatem DO SIEGO ROKU:

W Betlejem na sianku Zbawiciel się rodzi,
niech wam jak najlepiej w życiu się powodzi,
zaś w Nowym Roku o każdej godzinie,
niechaj nic co dobre, Was w życiu nie minie!

Pomimo, że graliśmy dziś bez dwóch graczy (Nenarta i Kamińskiego) udało nam się zagrać zespołowo, o czym świadczy liczba asyst – 23. Chyba rekordem jest też nasza liczba zbiórek, aż 46 w całym spotkaniu.
Początek meczu był pokazem gry pod kosz, w wykonaniu obu zespołów. Na akcje środkowego Żeroma Jacka Cykowskiego i Marcina Pałasza odpowiedział siedmioma punktami w pierwszej kwarcie Rafał Szczepański. Gospodarze nie mogli sobie poradzić z dobrze dysponowanymi i przeważającymi fizycznie graczami UKS-u, którzy od pierwszych minut spotkania kontrolowali jego przebieg. Goście objęli prowadzenie w meczu 15 : 25.. Zawodnicy UKS wprawdzie mogli odskoczyć od grającego frywolnie AZS-owi, lecz seriami pudłowali zza linii 6,25cm Sławomir Siorek (1/4 za 3 w meczu), (0/4) oraz Arkadiusz Mojsa (0/3) Pierwsza trójka w meczu należała do wcześniej wspomnianego Rafała Szczepańskiego. Rzut niemalże równo z syreną doprowadził gospodarzy tylko do 10-punktowej straty 15:25.

Ozdobą pojedynku miało być starcie dwóch młodych rzucających obrońców Bartka Gaworskiego (10 pkt) oraz Łukasza Wiaderka. Dobra indywidualna obrona szczególnie Łukasza Myrdy, nie pozwoliła rozwinąć skrzydeł byłemu graczowi UKS Żeromski. Natomiast były zawodnik AZS-u udowodnił na parkiecie, że bardzo służy mu obecność w nowym klubie i tym samym ponownie zaprezentował się znakomicie notując 4 punkty, 6 zbiórek, 7 asyst i 6 przechwytów. Szczególnie na uwagę zasługuje imponująca liczba asyst i przechwytów.

Drużynę UKS jak lokomotywę jeszcze bardziej rozkręcił jeden z najefektowniej grających zawodników w naszej lidze, wspomniany wcześniej Łukasz Wiaderek, co chwilę popisywał się efektownymi asystami. Trójkowa kombinacyjna akcja Arek Mojsa – Łukasz Wiaderek i Łukasz Myrda poderwała kibiców z miejsc, a chwile później 6 oczek dołożył A. Mojsa i w 15 minucie meczu było już 35:16 dla przyjezdnych. W zespole AZS-u brakowało zdecydowanie skuteczności, pomimo, że dzięki walce na tablicach Marka Banasiaka i Adriana Koziołka miał wiele ponowień w ataku. Wynik do szatni to 43:30 dla „Żeroma”.

KU AZS Politechnika nie złożyła jednak szybko broni. Pierwszy zryw nastąpił po otwarciu trzeciej ćwiartki, kiedy to gospodarze próbowali zaskoczyć przeciwnika agresywną obroną na całym boisku, niestety po kilku karygodnych błędach w indywidualnym kryciu – koszykarze Żeromskiego powiększyli przewagę do 20 punktów. Szczególną zasługę w tej części meczu należy przypisać doświadczonemu centrowi Jackowi Cykowskiemu zdobywcy 10 punktów w tej odsłonie spotkania.
Zła passa akademików przerwana została dopiero w czwartej kwarcie przez, Sławomira Michonia i Przemka Ociepę. Swoimi dobrymi akcjami w obronie poderwali swój zespół do ostatniej próby odrobienia strat. Po drugiej trójce tego pierwszego wynik na tablicy pokazywał 7 punktowe prowadzenie UKS i przed ostatnią szansą stanęli rzucający AZS.

Był moment, kiedy jeszcze się poderwali, ale nie potrafili skończyć szybkiego ataku – żałował po meczu obserwujący mecz trener Tytana Częstochowa Jacek Chądzyński.

Nożem w serce dla gospodarzy okazała się seria 5 nieudanych z 6 wykonywanych rzutów wolnych w ostatniej minucie, gdzie w roli głównej występowali Sławomir Michoń i Rafał Szczepański. Czwarta odsłona dobiegła końca, a wynik, ustalił najlepszy gracz meczu Jacek Cykowski zdobywca 23 punktów.

KU AZS Politechnika – UKS Żeromski 71:81 (15:25; 15:18; 13:18; 28:20)