Kraków zdobyty!

Koszykarki Drometu AJD jechały do Krakowa z obawami po ostatnim wyczynie koszykarek z Krakowa, które zdemolowały na wyjeździe AZS Rzeszów. Z racji tego, że pierwszy zespół Korony rozgrywał mecz w sobotę, zespół rezerw został wzmocniony koszykarkami pierwszego zespołu.

Pierwsza kwarta rozpoczęła się od mocnego uderzenia naszych koszykarek. Wynik rzutem za 2 otworzyła Lucyna Kotonowicz, a po celnych trójkach Anity Dziegiedź i Lucyny Dromet objął prowadzenie 8-0 i nie oddał go do końca meczu. Punkty w tej kwarcie dorzuciła też Kasia Juchniewicz oraz kolejne trafienia Anity Dziegiedź. Silną bronią krakowianek była tego dnia Joanna Biernacka, środkowa Korony dobrze radziła sobie w strefie podkoszowej. Pierwsza kwarta kończy się zwycięstwem Drometu 21-16.

W drugiej kwarcie spotkanie nieco się wyrównało. Przez większą część tej kwarty zawodniczki grały kosz za kosz. W naszemy zespole cieżar zdobywanie punktów wzięła na siebie Kasia Juchniewicz. Koszykarki Drometu w końcówce kwarty zagrały mocniej w obronie co pozwoliło na skuteczną grę kontrą. Dwa razy trafiła Agnieszka Motyl, a celne rzuty Lucyny Kotonowicz i Martyny Stasiuk pozwoliły częstochowianką na wygranie kwarty 17-15 i połowy 38-31.

W 3 odsłonie meczu skuteczniej zaczęły współpracować nasze wysokie. Duet Ola Kupczak – Martyna Stasiuk zaczął częściej trafiać do kosza a dodając do tego wciąz skuteczne akcje obwodowych Kotonowicz – Juchniewicz – Dziegiedź Dromet systematycznie powiększał swoją przewagę. W zespole Korony cały czas najlepiej grały zawodniczki z pierwszego składu. Kwarta kończy się zwycięstwem Drometu AJD 21-17.

Ostatnia część meczu zaczęła się wysmienicie dla naszych koszykarek. Po punktach Oli Kupczak i Martyny Stasiuk nasz zespół odskoczył na 15 punktów i nagle coś się zacięło. Nasz zespół wypracował trzy kontry nie kończąc żadnej, a zespół Korony chwycił wiatr w żagle. Dzięki dobrej grze wspominanej już Biernackiej oraz Kingi Wilk zaczął systematycznie odrabiać straty. Ważne punkty w tym okresie zdobyłwała Kasia Juchniewicz ( 2 i 3). Mecz wchodził w decydującą fazę. Przewaga topniała, a nasz zespół tracił kolejne punkty oraz Kasie Juchniewicz, która złapała 5 faul. Pod jej nieobecność oraz słabszej tego dnia postawie Lucyny Kotonowicz ciężar gru na siebie wzięła Anita Dziegiedź. Po penetracji Lucyny i dograniu piłki do Anity trafiła ze skrzydła a poźniej wykorzystała dwa rzuty osobiste. Po nerwowej końcówce Dromet AJD Częstochowa wygrał 75-72

Korona II Kraków – Dromet AJD Częstochowa 72:75 (16:21; 15:17; 17:21; 24:16)