Przybliżamy sylwetki uczestników Turnieju Gwiazdkowego: Adam Matysek i Tomasz Wałdoch.

Począwszy od dzisiejszego dnia, aż do samego Piłkarskiego Turnieju Gwiazdkowego: Złoty Potok Cup 2008 będziemy wszystkim kibicom przybliżać sylwetki zawodników, którzy wystąpią podczas tej sportowej imprezy w naszym mieście. W pierwszym odcinku przybliżamy sylwetki Adama Matyska oraz Tomasza Wałdocha , którzy zagrają 20 grudnia w Hali Polonia w drużynie Stranieri.

Adam Matysek, urodził się 19 lipca 1968 roku w Piekarach Śląskich. Występował na boiskach na pozycji bramkarza, reprezentant Polski, trener piłkarski.

Swoją karierę rozpoczynał w Górniku Wałbrzych. W następnym roku przeniósł się do Zagłębia Wałbrzych, w którego szeregach rozgrywał znakomite spotkania. Został zauważony i przed sezonem 1988/1989 przeniósł się do Śląska Wrocław. Następnie występował w Fortunie Kolonia, FC Gutersloh, Bayerze Leverkusen, Zagłębiu Lubin, RKSie Radomsko. Na pierwszoligowych polskich boiskach rozegrał 136 spotkań.

W reprezentacji kraju zadebiutował w meczu przeciwko drużynie Egiptu 3 grudnia 1991 (0:4). Wchodził w skład polskiej kadry na MŚ w Korei i Japonii (2002). Nie zagrał w żadnym spotkaniu. W barwach narodowych wystąpił w 33 spotkaniach, wpuszczając 25 bramek i nie zdobywając żadnej.

W 2003 roku zakończył karierę i rozpoczął pracę szkoleniową. Obecnie jest trenerem bramkarzy w 1. FC Nürnberg.

Tomasz Wałdoch urodził się 10 maja 1971 roku w Gdańsku. Jest byłym piłkarzem grającym wówczas na pozycji obrońcy a także byłym już reprezentantem Polski. Obecnie jest trenerem drużyn młodzieżowych w zespole Bundesligi niemieckiej, Schalke 04 Gelsenkirchen.

Dysponujący dobrymi warunkami fizycznymi (187 cm wzrostu i 83 kg wagi) zawodnik swoją karierę rozpoczynał w sezonie 1986/1987 występując w zespole Stoczniowiec Gdańsk. Następnie występował w Górniku Zabrze, VfL Bochum i Schalke 04 Gelsenkirchen. Na pierwszoligowych boiskach rozegrał dotychczas 152 spotkania, w których strzelił 8 bramek (stan na 17 września 2005 roku). Dwukrotny zdobywca Pucharu Niemiec z Schalke 04. Ostatni mecz rozegrał w Schalke w maju 2006, później zajmował się trenowaniem juniorów. W maju 2007 roku na prośbę swojego przyjaciela trenera Artura Płatka, na 5 ostatnich meczów sezonu przeszedł do Jagiellonii Białystok, by pomóc w awansie do Orange Ekstraklasy.

W reprezentacji debiutował 21 sierpnia 1991 w meczu przeciwko drużynie Szwecji (2:0). W 1992 wraz z olimpijską reprezentacją Polski wywalczył srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie. Uczestnik MŚ 2002. Członek Klubu Wybitnego Reprezentanta. W reprezentacji Polski rozegrał 74 mecze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *