Czas na wyjazd do Gdańska

Po kompromitującej porażce w Pucharze Polski z Pamapolem Siatkarzem Wieluń, graczy Domexu Tytana AZS Częstochowa czeka kolejne spotkanie PlusLigi z Treflem Gdańsk. Mecz rozegrany zostanie w stolicy Pomorza.

Po jedenastu kolejkach w najwyższej klasie rozgrywkowej w lepszej sytuacji są podopieczni Radosława Panasa, którzy zajmują 7. lokatę. Gdańszczanie z kolei plasują się na przedostatniej, 9., pozycji. I jeśli jeszcze chcą liczyć się w walce o czołowe miejsca, muszą jutrzejsze spotkanie wygrać. Nie będzie to jednak łatwe zadanie dla siatkarzy znad morza, bowiem problemy zdrowotne mają podstawowi zawodnicy z talii trenera Wojciecha Kaszy. Chodzi o Bojana Janića, Łukasza Kadziewicza, Bruna Zanutto oraz Jakuba Bednaruka. „Akademicy” mają więc szanse na zwycięstwo w pojedynku z beniaminkiem PL, ale muszą podejść do niego skoncentrowani i zmobilizowani, a także skupić się tylko i wyłącznie na grze.Wygrana z Treflem będzie dobrym prognostykiem przed środową potyczką w Lidze Mistrzów z Iraklisem Saloniki.

W pierwszym meczu obu drużyn, pod Jasną Górą, zwyciężyli częstochowscy siatkarze 3:2. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie podobnie. Pojedynek rozpocznie się o godzinie 17:00.

Trefl Gdańsk:
1. Wojciech Winnik
2. Bojan Janić
3. Wojciech Serafin
4. Wojciech Szczurowski
5. Dawid Suski
6. Dariusz Szulik
7. Jakub Bednaruk
8. Waldemar Świrydowicz
9. Bruno Zanutto
10. Łukasz Kruk
11. Łukasz Kadziewicz
12. Jarosław Stancelewski
13. Krzysztof Kocik

Domex Tytan AZS Częstochowa:
3. Krzysztof Wierzbowski
4. Piotr Nowakowski
5. Andrzej Stelmach
6. Łukasz Wiśniewski
7. Fabian Drzyzga
8. Bartosz Janeczek
9. Przemysław Michalczyk
10. Wojciech Gradowski
11. Dawid Gunia
12. Smilen Mlyakow
14. Andrzej Wrona
17. Paweł Zatorski
18. Zbigniew Bartman

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *