Druga porażka Rakowa w Dzierżoniowie.

W sobotnie południe, drugoligowy Raków podczas swojego zgrupowania w Dzierżoniowie w meczu towarzyskim podejmował lidera trzeciej ligi grupy dolnośląsko – lubuskiej, Górnika Polkowice .

Dzisiejsze spotkanie po dojściu do porozumienia przez szkoleniowców obydwu drużyn, odpowiednio: Leszka Ojrzyńskiego i Dominika Nowaka podzielone na trzy tercje: 3z35 minut i tak też nietypowo rozegrane.

Minimalnie lepszą drużyną w tym meczu towarzyskim okazała się górnicza jedenastka, która pokonała częstochowian 2:1. Jednego z goli dla Górnika Polkowice zdobył bardzo doświadczony zawodnik, Zbigniew Grzybowski , który w sezonie 2006/2007 zdobył wraz z Zagłębiem Lubin mistrzostwo Polski.

Raków rozegrał już trzeci tegoroczny mecz towarzyski i właśnie w tym trzecim spotkaniu pojawiło się światełko w tunelu, ponieważ częstochowianie zdobyli pierwszego gola w tym roku a Jego strzelcem okazał się Przemysław Korytkowski .

W zespole czerwono – niebieskich zadebiutował testowany Kornel Ryś ze Skry Częstochowa.

W dzisiejszym meczu towarzyskim w drużynie Rakowa Częstochowa nie mogli wystąpić: Grzegorz Sieradzki, Rafał Staśkiewicz, Mateusz Zachara, Mateusz Bukowiec i Kamil Marczyk, którzy narzekają na urazy.

Dzierżoniów, 31.01.2009, godz. 11:35.

Raków Częstochowa – KS Górnik Polkowice 1-2 (0-0, 1-2) .

Gole dla Rakowa Częstochowa : Korytkowski ( 63′), dla Górnika Polkowice: Mróz ( 45′), Grzybowski ( 48′- karny).

Sędzia główny: Grzegorz Sikorski ( Świdnica).

Raków Częstochowa : Bruś (36 Pyskaty, 71 Siwy) – Mastalerz (71 Gerega), Jankowski, Żebrowski (63 Ryś), P. Kowalczyk – Orzechowski (86 Mastalerz), Gliński, Lenartowski (71 Bielecki), T. Foszmańczyk (71 Wosiewicz), Bański (71 P. Sieradzki) – Korytkowski (71 Wróblewski).
Trener: Leszek Ojrzyński.

KS Górnik Polkowice : Pytkowski(57′ Penkovec)- Smoliński, Adrian Fedoruk(57′ Burda), Świtaj, Kaźmierczak(57′ Sierpina), Grzybowski(57′ Olszowiak), Dawid Wacławczyk(57′ Ogórek), Kamil Wacławczyk, Opałacz, Mróz, Narwojsz.
Trener: Dominik Nowak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *