Piotr Żyto: Czekam na spotkanie z prezesem

Piotr Żyto zdecydował się zostać w Częstochowie na sezon 2009. Dalej będzie pełnił rolę trenera „lwów”. Szkoleniowiec Włókniarza czeka na spotkanie z prezesem Maślanką na temat kilku szczegółów. Jednak ta rozmowa musi zostać przełożona, ponieważ już w piątek odbędzie się konferencja prasowa.


– Czekam na spotkanie z prezesem. Miało się odbyć w ubiegłym tygodniu, ale byłem chory. Znam zakres swoich nowych obowiązków, ale trzeba jeszcze dopracować sporo szczegółów. Na razie słyszę jednak, że w spółce zwołano ważne zebranie. Pewnie po nim będzie wiadomo coś więcej. – kończy trener Piotr Żyto.

Włókniarz jedzie także na obóz 25 stycznia do Jaworzynic koło Wisły gdzie żużlowcy będą szlifować formę pod okiem Piotra Ruszla. Przygotowania do sezonu zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie. Z grupą adeptów z Częstochowy pojadą również: Sławomir Drabik, Tomasz Gapiński, Borys Miturski, Michał Szczepaniak. Całe zgrupowanie ma trwać do 5 lutego.

– Przygotowania rozpoczęliśmy 5 stycznia, do tej pory trenowaliśmy pięć razy w tygodniu, trzy razy w hali i dwa razy w siłowni. Teraz jedziemy na dwunastodniowe zgrupowanie do Jaworzynki. Nie zrezygnowaliśmy celowo z Cetniewa. Po prostu w ośrodkach COS-u pierwszeństwo mają grupy ze związków sportowych. Nieważne, czy bylibyśmy pierwsi na liście, czy płacilibyśmy więcej. Ośrodek w Jaworzynce też daje nam spore możliwości. Mamy na miejscu halę, basen i siłownię, a poza tym dochodzi możliwość jazdy na nartach. Na pewno z niej skorzystamy. Po treningach wytrzymałościowo-siłowych na stoku zawodnicy oswajać się będą z prędkością. To będzie taki dodatkowy akcent na zakończenie obozu, który będzie dłuższy niż zwykle. – mówi Ruszel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *