Polonia bez problemów

Polonia Poraj nie miała problemów by pokonać grające w okrojonym składzie Konopiska. Wynik 97:64 nie pozostawia złudzeń kto dominował w tym meczu.

Już od samego początku Polonia budowała solidną przewagę. Akcję grane na wbiegającego Michała Nalewajkę przynoisły pożądany efekt. Gospodarze spokojnie kontrolowali grę, dzięki czemu zbudowali w 10 minut 10-punktową przewagę. Wynik 22:12 nie przesądzał jeszcze o losach meczu.

Na początku II kwarty sprawę załatwili jednak najpierw Patryk Bukowski, który w krótkim czasie zdobył 6 punktów oraz Rafał Olejnik, który chwilę później dorzucił 7 oczek. Generalnie ta część meczu zaczęła się serią 18:0 i przy prawie 30-punktowym prowadzeniu sprawa wydawała się załatwiona. Rękawice w drużynie z Konopisk podjęli jedynie bardzo ambitnie grający pod koszem Marcin Skubała oraz rozgrywający Dawid Raszewski. Do przerwy było jednak 53:35 i zwycięzca mógł być tylko jeden.

Po przerwie presja opadła do minimum, gra toczyła się w luźnej atmosferze. Graczy GZOKSTiPu skutecznie wypunktował Piotr Morawski, który w przypadku niecelnego rzutu mógł liczyć na Tomasza Adlera, głównym przeciwnikiem pozostawał Skubała, który radził sobie bardzo dobrze zarówno pod koszem jak i na dystansie. Trzecia część meczu wygrana przez Polonistów 24:18.

W ostatniej kwarcie indywidualne akcje Raszewskiego i dobra końcówka Łukasza Ślęzaka dały gościom małe zwycięstwo. IV kwarta wygrana przez Konopiska 23:20. Dwukrotnie niepilnowany na obwodzie znalazł się „Siwy”, który takich okazji nigdy nie przepuszcza, kilka dobrych wejść zaliczył również Robert Piech, a swoje w końcówce dorzucił równo grający Krzysztof Korus. Mecz zakończył się wynikiem 97:64.

Polonia Poraj – GZOKSTiP Konopiska 97:64 (22:12; 31:13; 24:16; 20:23)

Polonia:
Morawski 26(4×3), Nalewajka 15, Olejnik 13(1), Korus 13(1), Adler 9(1), Piech 9, Bukowski 6, Gałka 5, Marzec 1

Konopiska:
Raszewski 22(1), Skubała 21, Ślęzak 7(1), Kowalski 6, Bendkowski 4, Pyrzyna 2, Glinka 2, Wróblewski 0

W innym rozegranym dziś spotkaniu Mustaf wygrał z Żeromskim 74:62. Dla drużyny wygranej najwięcej punktów rzucili Michał Skalik – 18 i Rafał Kowalski 17. W drużynie Żeromskiego najskuteczniejszy był Łukasz Wiaderek, który zdobył 19 punktów, a drugim strzelcem był Łukasz Cwalina – 12 punktów.