Puchar Polski czas zacząć

Nie milkną echa od piątkowego meczu ze Skrą Bełchatów w Plus Lidze, a już jutro siatkarzy Domexu Tytanu AZS Częstochowa czeka kolejne spotkanie. Tym razem podopieczni Radosława Panasa zmierzą się, na własnym terenie, z Pamapolem Siatkarzem Wieluń w ramach 1/8 finału Pucharu Polski.

Częstochowianie już jutro będą chcieli zrobić pierwszy krok w kierunku finału PP i pokonać wieluński zespół. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, bowiem podopieczni Damiana Dacewicza, jak na I Ligę, prezentują dość wysoki poziom.

Obie ekipy najprawdopodobniej na parkiet wyjdą w najsilniejszych składach. Wśród gości nie powinno zabraknąć Marcina Lubiejewskiego. Były atakujący olsztyńskiego AZS-u w tym sezonie stanowi o sile Pamapolu Siatkarza. Ponadto przed miejscową publicznością pokaże się gracz, który w przeszłości reprezentował barwy AZS-u Częstochowa. Mowa o przyjmującym Marcinie Krysiu.

Motorem napędowym Akademików na pewno będzie Zbigniew Bartman. Popularny „Zibi” w obecnym sezonie pokazuje, że jest liderem AZS-u. Z pewnością mocnym punktem zespołu będzie również Smilen Mlyakow. Zastanawiające są postawy Wojciecha Gradowskiego i Pawła Zatorskiego, którzy zaliczyli słabe występy w spotkaniu ze Skrą.

W sezonie 2008/2009 obie ekipy rozegrały między sobą dwa sparingi. W pierwszym górą byli wielunianie, wygrywając 3:1, natomiast w drugim – częstochowianie, zwyciężając 3:2. Jak będzie tym razem? O tym przekonamy się we wtorek. Początek meczu o godzinie 18:30.

Domex Tytan AZS Częstochowa
3. Krzysztof Wierzbowski
4. Piotr Nowakowski
5. Andrzej Stelmach
6. Łukasz Wiśniewski
7. Fabian Drzyzga
8. Bartosz Janeczek
9. Przemysław Michalczyk
10. Wojciech Gradowski
11. Dawid Gunia
12. Smilen Mlyakow
14. Andrzej Wrona
17. Paweł Zatorski
18. Zbigniew Bartman

Pamapol Siatkarz Wieluń:
1. Mikołaj Sarnecki
2. Dominik Żmuda
3. Marcin Lubiejewski
4. Wojciech Sobala
6. Bartłomiej Matejczyk
7. Szymon Kosmęda
8. Wojciech Paniączyk
10. Maciej Zajder
11. Maciej Bartodziejski
13. Bartosz Buniak
14. Michał Paniączyk
16. Michał Błoński
17. Marcin Kryś
18. Tomasz Zychla

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *