Relacja LIVE ze sparingu: Raków Częstochowa – Górnik Polkowice !

Raków Częstochowa: Bruś- Mastalerz, Jankowski, Żebrowski, Kowalczyk, Orzechowski, Gliński, Lenartowski, Tomasz Foszmańczyk, Bański, Korytkowski.

Górnik Polkowice: Pytkowski- Smoliński, Adrian Fedoruk, Świtaj, Kaźmierczak, Grzybowski, Dawid Wacławczyk, Kamil Wacławczyk, Opałacz, Mróz, Narwojsz.
Trener: Dominik Nowak.

Sędzia główny: Grzegorz Sikorski ( Świdnica).

Spotkanie będzie rozgrywane w wymiarze czasowym : 3×35 minut.

Rozpoczęcie meczu g.11:35

Mecz rozpocznie się z kilkuminutowym opóźnieniem, ponieważ na boisku panują bardzo ciężkie warunki atmosferyczne. Bardzo gęsto padający śnieg utrudnia rozpoczęcie spotkania, mimo iż boisko jest uprzątnietę.

11:14 : Obydwie drużyny wychodzą na przedmeczową rozgrzewkę.

W wyjściowym składzie Górnika Polkowice od pierwszych minut wystąpi Adrian Fedoruk, syn byłego zawodnika Rakowa Częstochowa, Adama Fedoruka oraz testowany zawodnik GKS-u Jastrzębie, Marcin Narwojsz oraz kupiony z Lechii Zielona Góra, Rafał Świtaj.

11:35: Pierwszy gwizdek arbitra głównego ze Świdnicy. Mecz rozpoczęty!

5′ Z narożnika pola karnego strzelał Gliński, lecz bramkarz Górnika Polkowice wypiąstokował piłkę na rzut rożny. Raków nie opuszcza połowy polkowiczan.

8′ Po dośrodkaniu Mastalerza, główkował Tomasz Foszmańczyk lecz Pytkowski obronił strzał zawodnika Rakowa.

13′ : 3 minutowy okres przewagi jedenastki z Polkowic, lecz żadna ich akcja nie zagroziła jak narazie bramce strzeżonej przez Michała Brusia. Nadal na tablicy świetlnej stadionu w Dzierżoniowie widnieje wynik bezbramkowy.

26′ Po dośrodkowaniu Glińskiego strzelał Tomasz Foszmańczyk, lecz znów Pytkowski nie dał się zaskoczyć.

28 ’ Stuprocentowa sytuacja na zdobycie gola dla podopiecznych Dawida Nowaka. Zawodnik z Polkowic minął bramkarza i miał przed sobą praktycznie pustą bramkę i… do niej nie trafił. Częstochowianie po tej akcji wrócili z dalekiej podróży. Uff! Nadal 0:0.

30′ Gliński próbował pokonać bramkarza lobem, ale nic z tego nie wyszło.

Koniec pierwszej tercji gry. Nadal rezultat bezbramkowy.
2 tercja:

35′ Rozpoczęła się druga tercja spotkania. W Rakowie nastąpiła jedna zmiana: za Michała Brusia na plac gry został wprowadozny Krzysztof Pyskaty, natomiast w drużynie naszych przeciwników za Opałacz został wprowadzony Jasiński.

45′ Po strzale Michała Mroza, Górnik Polkowice prowadzi z Rakowem Częstochowa 1:0!

48′ Rzut karny na bramkę dla Górnika Polkowice zamienia Zbigniew Grzybowski! 2:0 dla Górnika Polkowice!

49′ drugi rzut karny dla Górnika Polkowice! Tym razem Pyskaty obronił strzał Grzybowskiego z ” wapna”!

58′ sześć zmian w drużynie Dominika Nowaka: Za Pytkowskiego wszedł Penkovec, za Fedoruka wszedł Burda, za Kaźmierczaka wszedł Sierpina, za Grzybowskiego został wprowadzony Olszowiak, za Dawida Wacławczyka wszedł Ogórek, za Narwojsza – Świtaj. Gra toczy się w środkowej strefie boiska bez klarownych sytuacji z obu stron.

61′ Groźny strzał Tomasza Foszmańczyka na bramkę strzeżoną przez bramkarza rodem z Ukrainy, Penkovca lecz ten nie dał się zaskoczyć.

62′ druga zmiana w Rakowie Częstochowa: za Sebastiana Żebrowskiego na plac gry został wprowadzony tesotany zawodnik Skry Częstochowa, Kornel Ryś. Jest to debiut tego zawodnika w czerwono – niebieskich barwach.

63′ bramka dla częstochowskiego Rakowa! Penkovca pokonuje Przemysław Korytkowski i na tablicy świetlnej stadionu w Dzierżoniowie jest 2:1 dla Górnika Polkowice!

66′ Częstochowianie przejęli inicjatywę w tym spotkaniu i nieprzerwanie goszczą na połowie polkowiczan. Spotkanie toczy się przy gęsto padającym śniegu.

68′ Po strzale Świtaja wspaniałą ” robinsonadą” popisał się Pyskaty.

70′ Arbiter główny dzisiejszego spotkania odgwizdał koniec drugiej tercji. Po kilku minutach, zawodnicy wybiegną na trzecią i ostatnią tercję meczu.

80 ’ Początek trzeciej tercji i od razu zmiany w Rakowie: Za Pyskatego: Siwy, za Mastalerza wszedł Gerega, Lenartowskiego- Bielecki, za Tomasza Foszmańczyka- Wosiewicz, Bańskiego- Piotr Sieradzki, za Korytkowskiego- Wróblewski.

83′ Zmiany w Górniku Polkowice: Trener Dominik Nowak na plac gry desygnował Leszczyńskiego, Plizena, Frankiewicza oraz Jeziornego. Za odpowiednio: Smolińskiego, Kamila Wacławczyka, Jasińskiego i Mroza.

W dzisiejszym meczu towarzyskim nie wystąpią zawodnicy lekko kontuzjowani: Grzegorz Sieradzki, Rafał Staśkiewicz, Mateusz Zachara, Mateusz Bukowiec i Kamil Marczyk.

85′ Dwie zmiany powrotne w drużynie Rakowa: Dawid Jankowski i Piotr Mastalerz weszli na plac gry za Orzechowskiego i Kowalczyka.

W końcowej fazie spotkania uwidocznila się przewaga Rakowa, lecz polkowiczanie bardzo skutecznie bronią korzystnego dla siebie rezultatu.

88′ po wyjściu bramkarza Górnika Polkowice, Penkovca Michał Wróblewski oddał niecelny strzał na bramkę polkowiczan.

89′ groźne akcje obydwu drużyn ale jak narazie bez efektu bramkowego z jednej i z drugiej strony.

105′ Arbiter główny dzisiejszego spotkania, Pan Grzegorz Sikorski ze Świdnicy zakończył spotkanie. Częstochowianie zaprezentowali się lepiej niż w ostatnim przegranym także meczu towarzyskim z drużyną Orange Ligi GKP Gorzowem Wielkopolskim (0:6). W dzisiejszym meczu było jednak widać jeszcze sporo niedokładnych zagrań. Cieszy napewno odblokowanie się napastników i pierwszy strzelony gol w tegorocznych sparingach przez Przemysława Korytkowskiego.