Zgrupowanie zawodników z Częstochowy

Od pierwszych dni grudnia adepci oraz zawodnicy stowarzyszenia CKM Włókniarz przygotowują się kondycyjnie do nadchodzącego sezonu. Obecnie żużlowcy ćwiczą 5 razy w tygodniu m.in. w sali i siłowni. Za treningi odpowiada trener odnowy biologicznej Piotr Ruszel.

Jednym z ważniejszych elementów przygotowań młodych jeźdźców będzie obóz kondycyjny w Jaworzynce (koło Wisły). Będzie on trwać w dniach od 25 stycznia do 5 lutego.

Na zgrupowanie wyjadą nie tylko zawodnicy stowarzyszenia, ale również spółki Włókniarza – Naszych zawodników czeka dziewięć dni mocnych ćwiczeń. W trakcie dnia planuję od trzech do czterech treningów, jak chociażby: zajęcia na siłowni, basenie, czy tez marszobiegi po górach. Ostatnie trzy doby żużlowcy Włókniarza poświęcą natomiast jeździe na nartach, która wyrabia szybkość. – mówi Piotr Ruszel.

W obozie uczestniczyć będą: Tomasz Gapiński, Michał Szczepaniak, Sławomir Drabik, Adrian Osmólski, Marcin Piekarski, Borys Miturski, Marcin Bubel, Cezary Romańczuk i Dawid Bąk, a także Rafał Malczewski. Nie zabraknie również dwóch innych wychowanków częstochowskiego zespołu – Sebastiana Ułamka (Unia Tarnów) oraz Mateusza Kowalczyka (KSM Krosno).

źródło: ckmwlokniarz.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *