Żeromski – Polonia 65:83

W meczu z najlepszą drużyną ligi okręgowej Polonią Poraj – przytaczam tu opinię wielu obserwatorów naszych zmagań – nie potrzeba było wielkiej wnikliwości, aby stwierdzić, iż gospodarze przegrali mecz poprzez iluzoryczną walkę na tablicach oraz przeciętnie, jednostajną i schematyczną grę w ataku.

W związku z plagą kontuzji, jaka nawiedziła UKS „Żeromski” w tym sezonie, należy wyciągnąć daleko idące wnioski, iż koniecznie należy odmłodzić skład drużyny. Paweł Sztonder, Jacek Cykowski, Rafał Nenart – wpisani na listę kontuzjowanych nie mogą pomóc drużynie – a co najgorsze nie wiadomo, kiedy wrócą do gry.

W pierwszej kwarcie do piątej minuty, kiedy to na boisko wszedł Krzysztof Korus, na tablicy wyników widniał rezultat 7 : 5 dla gospodarzy. Zawodnik ten do końca kwarty zdążył oddać 5 rzutów nie myląc się ani razu, ustalając wynik po 10 minutach na 19 : 10 dla przyjezdnych.
Druga odsłona spotkania to nareszcie całkiem niezła obrona w wykonaniu wszystkich zawodników Żeromskiego i wysoka skuteczność przebudzonego Marcina Pałasza zdobywcy 9 punktów, który nareszcie znalazł receptę, na obdarzonego bardzo dobrymi warunkami fizycznymi Tomka Adlera. Po bardzo wyrównanej części meczu obie drużyny schodziły na przerwę przy stanie 28 : 36 dla zawodników Polonii Poraj.

Po przerwie do mocnego natarcia przystąpili Poloniści, całkowicie odbierając szansę na zwycięstwo osłabionej drużynie Uczniowskiego Klubu Sportowego. W wyniku braku możliwości rotacji w składzie drużyna UKS „Żeromski” zdobyła zaledwie 12 punktów, tracąc 25 w dużej mierze z szybkich kontrataków wyprowadzonych wzorowo przez doświadczonych graczy lidera OLK.
Trzecia odsłona spotkania okazała się kluczowa dla końcowego wyniku, przewaga 20 punktów utrzymała się niemal do końca pojedynku.

Na pochwałę zasługuje postawa gospodarzy w czwartej kwarcie, ponieważ pomimo dużej straty punktowej, starali się do ostatniej minuty zmienić niekorzystny wynik. Dzięki sportowej postawie wygrali czwartą część meczu 25 : 22, ustalając ostatecznie wynik na 83 : 65 dla zawodników Polonii Poraj.

UKS Żeromski – Polonia Poraj 65:83 (10:19; 18:17; 12:25; 25:22

Żeromski:
M. Pałasz 19, Ł. Wiaderek 14, A. Mojsa 13 (2), S. Siorek 9 (1), Ł. Myrda 6, J. Cwalina 4, Ł. Piech 0.

Polonia:
K. Korus 21(1×3), J. Ujma 14, P. Gałka 12, R. Piech 10, T. Adler 9, M. Nalewajka 6, P. Morawski 6 (2), J. Marzec 3, R. Olejnik 2, P. Bukowski 0, D. Rachwalski 0,