Kara dla Jana Sucha

Wiele emocji wywołała konferencja prasowa po meczu AZS-u z Jadarem Radom. Trener gości, Jan Such rzucał oskarżenia w strone częstochowian, odnosząc się do ich poprzedniego meczu w Bygdoszczy, a także komentował „układy” panujące w Plus Lidze. Sprawą bardzo szybko zajął się Zarząd ligi.

Trener Such miał wiele wątpliwości, co do gry Akademików w Bydgoszczy. Szczegółowo opisał mecz z Delecta – Dzisiaj Częstochowa zagrała dobrze, ale widziałem mecz z Delektą. Dwa sety przegrane na przewagi, później deklasują i w tie breaku robi się 7:1 w ciągu 1:45 s. Dzisiaj grali doskonale. Janeczek nie do zatrzymania, Bartman wspaniale, chociaż słabo prezentował się w Bydgoszczy.
Such swoją wypowiedź zakończył ostrymi słowami-Szkoda tylko, z trenerzy nie mogą obstawiać wyników, bo na meczu z Delektą bardzo dużo bym zarobił.

Radosław Panas, nie pozostał obojętny wobec oskarżeń Sucha. Zaznaczył, odpuszczanie spotkań jest wbrew jego filozofii – Podnoszą się pewne głosy, że może warto było odpuścić, ale ja nie mogę chłopakom powiedzieć w szatni: „Chłopaki słuchajcie ten mecz odpuszczamy, żeby wygrać z zespołem X, a nie z Y”. Bo wbrew temu co mówi trener ja staram się im zaszczepić to, żeby wygrywali z każdym. Ja wymagam od nich zwycięstw w każdym meczu. Wiadomości trenera Sucha są brew moje filozofii oraz filozofii tego zespołu

Na nieszczęście dla Jana Sucha konferencja po meczu z Częstochową została nagrana i trafiła do Internetu. Miał ją okazję przesłuchać główny komisarz ligi Cezary Matusiak. Zwrócił się on do zarządu o wszczęcie postępowania wobec szkoleniowca Jadaru. – To karygodne co wygadywał trener Such. Odsłuchiwałem kilka razy i trudno mi było uwierzyć. Zarząd ligi spotkał się natychmiast i wymierzył Suchowi karę 4 tys. złotych – powiedział Gazecie Wyborczej Matusiak.

Wypowiedzi trenerów i zawodników po meczu AZS – Jadar Radom można przeczytać TUTAJ

źródło: inf.własna/gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *