Drugi trening Włókniarza za nami. Jutro sparing w Ostrowie

W czwartek krajowi zawodnicy CKM-u Cognoru Włókniarza Częstochowa po raz drugi wyjechali na tor w obecnym sezonie. Tym razem miało to miejsce w Ostrowie Wielkopolskim.

W czwartkowych jazdach próbnych udział brali m.in.: Sławomir Drabik, Borys Miturski oraz bracia Michał i Mateusz Szczepaniakowie. Zabrakło natomiast Tomasza Gapińskiego, a także Marcina Piekarskiego. Pierwszy nie dojechał do Ostrowa z powodu awarii samochodowej. Drugi natomiast nie jest jeszcze przygotowany sprzętowo. – Dzisiaj (26 marca dop. autor) drużyna Włókniarza wybrała się do Ostrowa na trening. Kiedy zawodnicy już dojechali, pogoda była pochmurna, lecz tor nadawał się do jazdy, wydawał się solidny na całej szerokości, równo przyczepny. Nasi krajowi zawodnicy więc zaczęli wyjeżdżać pojedynczo na tor, sprawdzając tym samym swoje motocykle. Po zapoznaniu się z możliwościami motocykli, jak i nawierzchnią toru, poszczególni zawodnicy wspólnie z trenerem (Grzegorzem Dzikowskim – dop. autor) i kierownikiem drużyny – Jarkiem Dymkiem – zdecydowali, że będą się ścigać spod taśmy w czterech. Nie było zatem większych problemów, chłopaki ścigali się w czwórkę spod maszyny startowej. Po pewnym czasie nad ostrowskim torem pokazało się słońce. I słonecznie już było do końca dnia. – mówi rzecznik prasowy Włókniarza, Michał Świącik, który przyznał, że trener Grzegorz Dzikowski i kierownik zespołu Jarosław Dymek byli zadowoleni z postaw „Lwów” w czwartkowym treningu.

W najbliższy piątek, 27 marca, o godzinie 18:30, również w Ostrowie Włókniarz rozegra pierwszy w tym roku przedsezonowy sparing. Rywalem „biało-zielonych” będzie tamtejszy KM. Wiadomo już, że w meczu tym, po stronie gości, wystąpi Nicki Pedersen, który chce sprawdzić się na polskich torach po raz pierwszy w br. Niestety w piątkowym spotkaniu najprawdopodobniej nie zobaczymy Grega Hancocka, który nie potwierdził swojego startu. Istnieje natomiast szansa, że w zawodach zaprezentuje się brytyjski junior CKM-u – Lewis Bridger.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *