Konopiska wygrywają zaległy mecz

Zacięty i emocjonujący do ostatnich sekund mecz obejrzeliśmy w Konopiskach. Gospodarze wygrali 82:76 mimo kilkunastopunktowej straty w III kwarcie. Jeszcze w końcówce prowadzili zaledwie 1 oczkiem przyklepując zwycięstwo rzutami osobistymi.

Mecz sąsiadujących ze sobą w tabeli drużyn dostarczył oczekiwanych emocji. Początkowo swoją przewagę wypracowała sobie drużyna „Żeroma”, która zawdzięczałą to skutecznemu pod koszem Marcinowi Pałaszowi oraz punktującemu z dystansu Arkowi Mojsie. Gospodarze w odpowiedzi mieli jednak duet Gurtman-Raszewski, dzięki któremu po I kwarcie goście prowadzili zaledwie 15:13.

W II kwarcie przewaga Żeromskiego była już bardzo widoczna. Dobrą grę pod koszem kontynuował Pałasz, a dwie trójki dorzucił Łukasz Wiaderek. Bohaterem był jednak gimnazjalista, Mateusz Guliński. „Gula” wykańczał kontry i punktował z półdystansu wykorzystując głównie przewagę szybkości. Zdobył w tej kwarcie 16 punktów i mimo wysiłku Dawida Raszewskiego wyprowadził swoją drużynę na 12-punktowe prowadzenie.

Po przerwie goście zwiększyli jeszcze przewagę i wydawało się, że Konopiska nie będą w stanie odebrać im prowadzenia. Dobra dyspozycja strzelecka gospodarzy i proste błedy Żeromskiego sprawiły, że mecz zaczął się wyrównywać. Duża w tym zasługa Łukasza Kowalskiego, który przełamał niemoc strzelecką z pierwszych 20 minut.

Po przerwie „Misiek” wraz z Dawidem Raszewskim kontynuowali pogoń za rywalami co miało swój skuteczny finał. Po zaciętej IV kwarcie gospodarze doprowadzili do końcóki, w której mogli dyktować warunki. Przy 3-punktowej przewadze Żeromski musiał wykazać się sprytem taktycznym. W jednej z ostatnich akcji piłkę otrzymał Pałąsz, który zdaniem gości był faulowany. Tej opinii nie podzielili jednak sędziowie co zakończyło się stratą. Po faulu taktycznym Mojsy rzuty wolne wykonywać miał Kowalski, zdenerwowany Pałasz dostał jeszcze przewinienie techniczne. 3 punkty przewagi, 4 rzuty osobiste i piłka z boku rozwiązały definitywnie sprawę zwycięstwa. Gospodarze tym samym staną się najprawdopodobniej 8.zespołem rundy zasadniczej i awansują do play-off.

GZOKSTiP Konopiska – UKS Żeromski 82:76 (13:15; 22:32; 22:14; 25:15)