MKS Kluczbork:1.Stodoła – 11,Sobota (60′ 16.Tuszyński), 6.Każmierowicz, 7.Nowacki, 18.Jagieniak,13.Adamczyk, 2.Cieślak(69′ 14.Stawowy),5.Niziołek, 19.Krzęciesa (62′ 21.Nitkiewicz), 9.Luberda, 15.Sobotta.

Rezerwowi: 22.Świtała -14.Stawowy, 16.Tuszyński, 20.Jasiński, 8.Chatkiewicz, 21.Nitkiewicz, 4.Hober.

Raków Częstochowa: 33.Pyskaty – 4.Mastalerz, 22.Gołąb, 11.Kisiel, 19.Kowalczyk, 7.Rogalski, 3.Lenartowski, 6.T.Foszmańczyk, 8.Orzechowski, 10.Korytkowski (84′ 15.Jankowski), 20.Bański (66’13.Witczyk)..

Rezerwowi:12.Bruś – 13.Witczyk, 15.Jankowski, 16.Gerega, 18.Bielecki, 9.Bukowiec, 21.Zachara.

Trener: Leszek Ojrzyński

Sędzia Główny: Grzegorz Dubiel (Kraków).

14:30: Na płycie głównej boiska rozgrzewają się już piłkarze obydwu drużyn. W zespole Rakowa w dzisiejszym meczu nie mógł wystąpić bartosz Gliński z powodu żółtych kartek. Na stadion wchodzą kibice częstochowskiego Rakowa.

W trwających właśnie spotkaniach grupy zachodniej drugiej ligi, Miedź Legnica wygrywa z GKS-em Tychy 2:0 a Victoria Koronowo przegrywa na własnym boisku z Elaną Toruń 1:4.

14:55: Na głównej plycie Stadionu Miejskiego w Kluczborku po zakończonej rozgrzewce pojawiły się już obydwie drużyny. Na trybunach zasiadło ok. 2000 tyś kibiców w tym ok 300 z Częstochowy.

Rozpoczęcie spotkania godzina 15:00

15:00: Przy ogłuszającym dopingu fanów obydwu drużyn, arbter główny z Krakowa, Pan Grzegorz Dubiel rozpoczął spotkanie!

2′ Pierwsza groźna akcja Rakowa, po dośrodkowaniu Rogalskiego z rzutu rożnego bramkarz wypiąstkował piłkę i zażegnał niebezpieczeństwo.

5′ Gra toczy się w środkowej strefie boiska, aczkolwiek gospodarze mieli okazję do zdobycia gola. Po strzale jednego z zawodników miejscowych piłka o dobre kilka metrów minęła bramkę Pyskatego.

11′ Obydwa zespoły grają bardzo zachowawczo w obronie i gra toczy się w środkowej części boiska, spotkanie bardzo wyrównane.

14′ Z 15 metra na bramkę gospodarzy strzał oddaje Rogalski, lecz Krzysztof Stodoła bez najmniejszych problemów broni strzał.

20′ Z ok.15 metrów po strzale Rogalskiego piłka trafia w słupek kluczborskiej bramki!

25″ Przerwa w grze, bramkarz gospodarzy kontuzjowany, piłka została wybita na rzut rożny.

28 ’ Okres dominacji Rakowa, który coraz częściej gości na polu karnym Kluczborka. Akcja Przemysława Korytkowskiego, lecz znalazł się On na spalonym.

33′ Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu, a ukarany nią został zawodnik gospodarzy: Cieślak.

38′ Oblężenie bramki Kluczborka. Podopieczni trenera Leszka Ojrzyńskiego coraz częściej goszczą pod bramką gospodarzy i coraz groźniejsze akcje przeprowadzają. Pachnie bramką dla Rakowa!

45′ Sędzia główny, Pan Grzegorz Dubiel z Krakowa zakończył pierwszą część meczu w której to Raków był stroną przeważającą, ale jak narazie niestety nie udało się częstochowianom tej przewagi udokumentować zdobytym golem. Godpodarze w końcówce pierwszej odsłony zaczęli groźniej atakować ale ich próby kończyły się bloku defensywnym Rakowa.

46′ Arbiter główny rozpoczął drugą część spotkania. W składach obydwu drużyn nie widać zmian.

51′ Raków od początku drugiej odsłony znów dominuje na boisku ale ataki częstochowian są rozbijane przez defensorów gospodarzy.

56′ Akcję zainicjował Tomasz Foszmańczyk i podał do Przemysława Korytkowskiego. Ten będąc przed samą bramką nie trafił w piłkę. Nadal 0:0!

60′ Pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy. Za Sobotę wchodzi Tuszyński.

62′ Druga zmiana w ekipie gospodarzy. Za Krzęciesę zostaje wprowadzony Nitkiewicz.

64′ Doskonała sytuacja do zdobycia gola przez MKS Kluczbork. Jeden z zawodników został wypuszczony na sytuację ” oko w oko” z Pyskatym, jednak bramkarz Rakowa popisuje się kapitalną interwencją.

66′ Pierwsza zmiana w drużynie Rakowa. Za Piotra Bańskiego trener Rakowa na plac gry desygnował Kamila Witczyka.

69′ Trzecia i ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy. Za Cieślaka zostaje wprowadzony Stawowy.

75′ Bardzo groźny strzał oddali gospodarze, lecz piłkę na rzut rożny sparował Pyskaty. Po wykonaniu rzutu rożnego obrońcy Rakowa wybili daleko piłkę i zażegnali niebezpieczeństwo.

78′ Gra się bardzo zaostrzyła, czego konsekwencją jest czerwona kartka dla zawodnika Rakowa, Arkadiusza Gołębia za rzekome uderzenie rywala. Raków przez ostatnie 15 minut będzie grał w dziesięcioosobowym składzie.

81′ Mimo że Raków gra w „10” to jest stroną przeważającą i stwarza groźne sytuacje do zdobycia gola.

84′ Druga zmiana w drużynie Rakowa: Za Przemysława Korytkowskiego wchodzi Dawid Jankowski.

87′ Niestety Raków traci bramkę. 1:0 dla MKS-u Kluczbork! Strzelcem gola okazał się były zawodnik Gawina Królewska Wola, Tuszyński.

92′ Widocznie podłamany stratą gola Raków, oddał pole gospodarzom, którzy konstruują coraz to groźniejsze i ładniejsze akcje.

93′ Sędzia główny, Pan Grzegorz Durbiel zakończył spotkanie. MKS Kluczbork – Raków 1:0. Spotkanie było rozgrywane w szybkim tempie a Raków był drużyną lepszą piłkarsko od Kluczborka ale pechowo przegrał.