Trzeci zespół Białej Gwiazdy pokonany

Trzeci garnitur krakowskiej Wisły nie był w stanie nawiązać wyrównanej walki z Drometem. Nasze koszykarki wygrały 85:59 bezpiecznie prowadząc przez większość spotkania.

Tylko sam początek meczu był wyrównany jednak od stanu 7:7 Dromet kompletnie zdominował grę. W I kwarcie Lucyna Kotonowicz wraz z Martyną Stasiuk zdobyły 19 punktów przy zaledwie 10 rywalek z Krakowa. W kolejnej części trwała dominacja Stasiuk na desce. Wobec tego koleżanki grające na obwodzie mogły spokojnie rzucać z dystansu. Dobrą zmianę dała Emilia Łaskowska, która wraz z waleczną Agnieszką Motyl dołożyła cegiełkę do korzystnego wyniku. Do przerwy Dromet prowadził 43:21 i tylko kataklizm mógł odebrać naszym koszykarkom 2 punkty.

Najsłabsza w wykonaniu Drometu była III kwarta, w której rywalkom udało się minimalnie odrobić stratę. Dzięki Magdalenie Musiał i Justynie Knopek „Biała Gwiazda” w tej kwarcie wypadła lepiej niż Dromet. Knopek mogła znacznie powiększyć swój dorobek punktowy, ale często faulowana zawodniczka zawodziła na linii rzutów wolnych. Nie jest jednak przypadkiem, że to właśnie z tą zawodniczką największe problemy miała obrona Drometu. W ostatniej części meczu znów Kotonowicz i Stasiuk przy wsparciu Łaskowskiej dały o sobie znać. Przy bezpiecznym prowadzeniu trener Arkadiusz Urbańczyk mógł wystawić do gry zawodniczki rezerwowe, które jednak znacznie odstawały od swoich pierwszoplanowych koleżanek.

Z dobrej strony na przekroju całego meczu pokazała się Katarzyna Hepner. Rozgrywajaca wprowadzała dużo spokoju do gry Drometu po raz kolejny grając dobre zawody. Nad niektórymi nawykami popracować musi za to Lucyna Kotonowicz. „Lucy” ukarana została przewinieniem technicznym za… klaśnięcie koło rzucającej rywalki.

Dromet AJD Częstochowa – Wisła III Kraków 85:59 (22:10; 21:11; 21:23; 23:15)

Dromet:
Stasiuk 30, Kotonowicz 21(1×3), Łaskowska 10(2), Motyl 8, Juchniewicz 5(1), Błażejczak 3, Hepner 3(1), Kupczak 2, Kałuża 2, Kwiatek 1, Śliwakowska 0, Lada 0