„Z Ziemi włoskiej…”

Już w środę wielkie święto siatkówki w Częstochowie. Siatkarze spod Jasnej Góry zmierzą się z Mistrzem Włoch- Itasem Diatec Trentino. Pojedynek jest tym bardziej interesujący, ponieważ we włoskim zespole występuje dwóch byłych zawodników AZS- u.


Przyjmujący Michał Winiarski i rozgrywający Łukasz Żygadło przyjadą w rodzinne strony, ale tym razem będą robić wszystko, aby to ich drużyna zwyciężyła kolejną batalię w Lidze Mistrzów. Mimo, że po drugiej stronie siatki stanie wielu znajomych, podczas meczu skrupułów nie będzie. Warto przypomnieć, że drużyna reprezentantów Polski w tym sezonie spisuje się wyśmienicie. W lidze radzą sobie bardzo dobrze. Obecnie plasują się na miejscu pierwszym.

Zawodnicy Radosława Panasa w PlusLidze nie znajdują się nawet w czubie tabeli. Nie przeszkadza to jednak młodej ekipie na dobrą grę w europejskich pucharach. To właśnie w tych rozgrywkach mają możliwość zdobycia tak potrzebnego im i niezbędnego ogrania. W tym sezonie „akademicy” już kilka razy udowodnili, że nazwiska nie grają, a młodzieńcze fantazje często przewyższają doświadczenie oraz wysokość budżetu danego zespołu. W ten sposób odprawili m.in. Coprę Piaceznę. Dlatego w tej konfrontacji biało – zieloni nie stoją na straconej pozycji. Więcej – ekipa ze słonecznej Italii patrząc na wcześniejsze poczynania AZS-u powinna czuć respekt przed młodymi graczami trenera Panasa.

Początek meczu o godzinie 18.30. Transmisję ze spotkania przeprowadzi stacja Polsat Sport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *