Zwycięstwa Polonii i Politechniki

Jura Park w wyjazdowym meczu nie dała rady pokonać drużyny Politechniki. Ciekawym wynikiem zakończył się mecz AJD – Polonia. Niespodzianki nie było i goście pewnie wygrali, ale na uwagę zasługuje fakt, że studenci AJD rzucili zaledwie 36 punktów.

AJD trenowana przez trenerkę Renatę Owusu w pierwszej rundzie rozgrywek spisywała się dobrze. Kilka zwycięstw z drużynami wyżej notowanymi(Żeromski,Jura Park,Politechnika) pozwalało optymistycznie patrzeć w przyszłość. Niestety kontuzję i kilka słabszych występów skomplikowało tę sytuację.

Goście wygrali mecz z osłabioną drużyną AJD w zasadzie bezproblemowo. O ile w pierwszej kwarcie gospodarze podjęli walkę (10-17), o tyle w kolejnych dwóch na boisku panowała drużyna Polonii, której obrona była nie do pokonania przez akademików. (3-22) i (6-23) wskazuje na bezsprzeczną przewagę zarówno w ataku jak i w obronie. Czwarta kwarta to gra punkt za punkt wynikająca z wypracowanej dużej przewagi polonistów do tej części gry. Ta wygrana prawdopodobnie pozwoli drużynie Polonii zająć pierwsze miejsce w rundzie zasadniczej OLK.

AJD – Polonia Poraj 36: 82 (10:17; 3:22; 6:23; 17:20)

AJD:
Stemler 11(3×3), Łaszewski 11, Żyła 8, Szymala 2, Gołda 2, Grzyb 2

Polonia:
Piech 16, Korus 16, Ujma 12, Gałka 12, Morawski 9, Bukowski 8(2×3), Nalewajka 6, Olejnik 3(1×3)

KU AZS Politechnika Cz-wa – Jura Park 80:62 (20:14; 25:17; 14:17; 18:14)