MP w Badmintonie

Wczoraj zakończyły się gry półfinałowe rozgrywanych w Częstochowie na hali Polonia Młodzieżowych i Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów w Badmintonie.


Rozegrano również finały w grach mieszanych w obu kategoriach.
W niedzielnych finałach wystąpi jeden zawodnik naszego miasta Maciej Ociepa , który we wczorajszych meczach w grze pojedynczej pokonał w ¼ finału Pawła Drożdza z SKB Piast Słupsk (19:21, 21:11, 21:19). w półfinale pokonał Marka Wachniewskiego z LKS Technik Głubczyce (21:11, 21:19). W dzisiejszym finale zagra z faworytem Mistrzostw Maciejem Kowalikiem z SKB Suwałki.

Niestety nie udało się awansować do finałów pozostałym naszym zawodnikom.
Maciej Ociepa w parze z Łukaszem Barszczewskim (Technik Głubczyce) ulegli w półfinale parze Kowalik/Raszkiewicz (10:21, 16:21). Przegrała również w ½ finału Paulina Gajos (MKS Dwójka Blachownia) grająca w parze z Joanną Stobiecką (MKS Orlicz Suchedniów). Zostały pokonane przez reprezentantki Polski Narel/Pocztowiak (21:11,21:9).

Jeszcze jeden medal dla naszego okręgu zdobył Paweł Pietryja z UKS Plesbad Pszczyna, który pechowo przegrał grę podwójną juniorów. Grając w parze z Przemysław Urbanem z Technika Głubczyce ulegli broniącym tytułu Mateuszowi Dynakowi(Piast Słupsk)/ Adrianowi Dziółko(UKS 15 Kędzierzyn Koźle) (22:20, 12:21, 20:22). Prowadząc w trzecim secie 20:18 nie wykorzystali dwóch lotek meczowych.

Dzisiejsze finały rozpoczną się o godz. 10.00. Finał Maciej Ociepa /Maciej Kowalik rozegrany zostanie ok. godz. 11.15-11.45
Serdecznie zapraszamy

Zapraszamy do obejrzenia kompletu wyników z piątku i soboty TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *