Hokejowy wynik Rakowa

Sporo bramek można było obejrzeć w sparingu GKS-u z Rakowem. Wynik końcowy 3:4, trzeba przyznać bardziej przypomina zmagania hokeistów. W roli głównej w obu zespołach wystąpili testowani gracze.

Spotkanie towarzyskie pomiędzy GKS-m Jastrzębie, a Rakowem Częstochowa rozpoczęło się z kilkunasto minutowym opróżnieniem spowodowanym, złym stanem boiska po obfitych opadach. Mecz organizatorzy musieli przenieś do miejscowości Świerklany.

Zawodnicy grali 3×30 minut, Pierwsze pół godziny to wyrównane spotkanie z obu stron, toczone głównie w środkowej strefie boiska, nic nie zapowiadało, że w dalszej części pojedynku ujrzymy, aż siedem bramek.

8 lipca 2009, Świerklany
GKS Jastrzębie – Raków Częstochowa 3:4 (0:0), (2:2)
Grzegorz Świenty 35, 60, 63 – Mateusz Zachara 56, Tomasz Foszmańczyk 57, zawodnik testowany 62, Maciej Mizgajski 77

GKS Jastrzębie: (I tercja) Paweł Linka – Łukasz Piłatowski, Cybulski, Teui, Dębski, Miły, Artur Mościcki, Chrobot, Kochutek, Świerzyński, Tomasz Zieliński. (II tercja) Paweł Linka – Dzięgielewski, Dawid Bober, Cybulski, Szymon Cichecki, Skrzeczowski, Mizia, Daniel Romanowicz, Nitka, Grzegorz Świenty, Zajcew (49′ Tomasz Zieliński). (III tercja) Paweł Linka – Łukasz Piłatowski, Dawid Bober, Teui, Dębski, Szczęsny, Artur Mościcki, Chrobot, Gałkowski, Świerzyński, Grzegorz Świenty.

Raków Częstochowa: Piotr Kruszewski – Arkadiusz Świder, Maciej Mizgajski, Damian Kaciczak, Konrad Gerega (61′ Piotr Mastalerz), Michał Pietroń, Tomasz Foszmańczyk, Mateusz Orzechowski, Bartosz Gliński (61′ Hajduk), Adrian Jeremicz (61′ Kamil Witczyk), Mateusz Zachara (61′ Łukasz Sekulski).

sędziował: Wiesław Grobelny (Rybnik).