Odrabiania zaległości ciąg dalszy. Zapowiedź meczu Częstochowa – Gorzów

Prawie miesiąc czasu przyszło czekać częstochowskim sympatykom „czarnego sportu” na to, by zobaczyć swych ulubieńców walczących z drużyną Caelum Stal Gorzów. Początek tego niezwykle ciekawie zapowiadającego się meczu zaplanowano na jutro (22. lipca) o godzinie 18.45.

Początkowo spotkanie to zapowiadane było mianem meczu na szczycie. Jednym z czynników kształtujących ów pogląd jest fakt, iż wielu miało ochotę ujrzeć walkę liderów obu ekip. Rzecz jasna mowa tu o Pedersenie i Gollobie. Ku niezadowoleniu wielu kibiców konfrontacja częstochowsko – gorzowska będzie uboższa o ten spektakl. Ze względu na konieczność przerwy w startach Nicki Pedersen po raz kolejny nie zawita na „Arenie Częstochowa”. Ponadto sternicy Cognoru nie skorzystają z zastępstwa zawodnika, gdyż nie pozwala na to regulamin. W tym sezonie obie ekipy spotkały się już na torze w Gorzowie Wlkp. Wówczas górą były „Lwy”, które wzniosły tryumf 39:51.

Warto dodać, iż Włókniarza miał odjechać aż trzy mecze w przeciągu czterech dni. Jednak gdy niedzielne spotkanie z Atlasem Wrocław nie doszło do skutku pozostały dwa, które dzielił jeden dzień przerwy. Dziś jednak poznaliśmy nowy termin meczu z WTS-em i będzie to… najbliższy czwartek. Tym samym podopiecznych trenera Grzegorza Dzikowskiego nadal czeka istny maraton, lecz odwlekł się on w czasie o jeden dzień.

Ostatnie spotkanie w wykonaniu gorzowskiej Stali to pojedynkek z gośćmi znad morza. Wybrzeże ze stadionu im. Edwarda Jancarza wracało w nienajlepszych nastrojach. Oznacza to jedno. Stal wzniosła tryumf oraz zainkasowała punkt bonusowy. Tym, który dołozył najwięcej do wyniku 55:35 był Matej Zagar- zdobywca 12 punktów z bonusem. Podopieczni trenera Stanisława Chomskiego. Wygrali również rundę wcześniej. Wówczas na Stadionie Olimpijskim nie dali szans miejscowemu Atlasowi. Tym samym w obliczu kłopotów kadrowych CKM-u 'Stalowcy” mają ochotę na trzecie zwycięstwo z rzędu.

Skład gości standardowo już otwiera Tomasz Gollob, który w niedzielę rzutem na taśmę – przywożąc zwycięstwo w ostatnim biegu – zapewnił Polsce tryumf w Drużynowym Pucharze Świata. Jego partnerem będzie były zawodnik Włókniarza, David Ruud. Numery trzeci i czwarty to mieszanka doświadczenia i młodzieńczej fantazji czyli najsilniejszy wśród gości duet Matej Zagar – Peter Karlsson. Kolejnym z zawodników Stali jest doskonale znany częstochowskiej publiczności Rune Holta. Ostatnie mecze pokazały, iż Norweg z polskim paszportem zażegnał już swe kłopoty. Tym sposobem to on ma być największym utrapieniem dla Włókniarza, gdyż jak mało kto zna owal przy ul. Olsztyńskiej. Prowadzący parę młodziezowców to Thomas Jonasson, który w ostatnim meczu Caelum Stali pokazał pazur.

Pierwszą, jednocześnie kluczową, kartą w talii trenera Dzikowskiego jest Lee Richardson. W bieżacym sezonie jest on niezwykle mocny na własnym torze, za pewne tak będzie i tym razem. Wraz z „Rico” w duecie ujrzymy Sławomira Drabika. Czy Tomasz Gapiński również i tym razem pokaże serce do walki i wykorzysta atut własnego toru? Powinien, bowiem to on będzie prowadzącym drugiej pary, której uzupełniem ma być Michał Szczepaniak. Warto zatrzymać się przy numerze pięć, gdyż zawodnik go zajmujący nie spisuje się na piątkę. Ocena jaką trzeba wystawić Gregowi Hancockowi to szóstka! W poniedziałkowym pojedynku „Herbie” tylko raz uznał wyższość rywala, natomiast porażka z Andreasem Jonssonem przyszła dopiero w szóstym starcie. Awizowane zestawienie 'Lwów” zamyka Borys Miturski, któremu partnerować będzie Tai Woffinden lub Lewis Bridger.

Awizowane składy:

Caelum Stal Gorzów
1. Tomasz Gollob
2. David Ruud
3. Matej Zagar
4. Peter Karlsson
5. Rune Holta
6. Thomas Jonasson

Cognor Włókniarz Częstochowa
9. Lee Richardson
10. Sławomir Drabik
11. Tomasz Gapiński
12. Michał Szczepaniak
13. Greg Hancock
14. Borys Miturski

Początek meczu o godzinie 18.45.
Sędziuje: Maciej Spychała (Opole)

Poprzednie spotkanie:

Caelum Stal Gorzów 38
1. Tomasz Gollob 9+1 (2,2,1,2,2*)
2. Paweł Hlib 0 (0,0,-,0)
3. Peter Karlsson 5+2 (1*,1*,1,1,1)
4. Matej Ferjan 8 (2,2,u/w,1,3)
5. Rune Holta 15 (2,2,6,2,0,3)
6. Adrian Szewczykowski 1 (1,0,0,0,0)
7. brak zawodnika

Złomrex Włókniarz Częstochowa 55
9. Sebastian Ułamek 12 (1,3,3,3,2)
10. Lee Richardson 9+1 (3,1,2*,3,d/4)
11. Nicki Pedersen 13 (3,3,3,3,1)
12. Michał Szczepaniak 4+1 (0,1,1,2*)
13. Greg Hancock 10+1 (3,3,2,2*,0)
14. Mateusz Szczepaniak 4+1 (2*,1,0,-,1)
15. Borys Miturski 3 (3,0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *