Przed startem drugiej ligi. Zmiany w regulaminie rozgrywek.

Wielkimi krokami zbliża się inauguracja spotkań w drugiej lidze w grupie zachodniej. Od nowego sezonu 2009/2010 będą obowiązywały zmiany w regulaminie rozgrywek.


Pierwsza z nich to taka, że w tych rozgrywkach nie będzie już baraży. Bezpośredni awans do pierwszej ligi uzyskają dwie najlepsze drużyny, natomiast ligę opuszczą cztery ostatnie zespoły.

Druga zmiana dotyczy ilości przeprowadzanych zmian podczas meczu. Od sezonu 2009/2010 drużyny będą uprawnione do zmiany czterech zawodników przez cały okres trwania gry.

Czwarta w kolejności zmiana będzie dopuszczała wyłącznie zmianę zawodnika młodzieżowego na zawodnika młodzieżowego. Na drugoligowym szczeblu w każdej drużynie będzie mogło przebywać na boisku co najmniej dwóch młodzieżowców.

Do regulaminu weszły takie nowinki jak wysokość kosztów, jakie podnosi każdy klub z racji delegacji sędziów, obserwatorów i delegatów.

Powyższe koszty dla każdego klubu wynoszą rocznie aż 60 tysięcy złotych i będą musiały zostać uiszczone w czterech ratach.

Każdy klub ponosi także wydatki pieniężne związane z kartkami, jakie oglądają zawodnicy.

Trzeci żółty kartonik zawodnika to wydatek dla klubu 100 złotych, szósta karta: 200 złotych , dziewiąta: 300 złotych a każdy kolejny kartonik koloru żółtego począwszy od jedenastej to wydatek wynosi 500 złotych .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *