Raków po raz drugi tej jesieni u siebie!

Już jutro piłkarze Rakowa Częstochowa rozegrają drugie z rzędu spotkanie w Częstochowie. Przeciwnikiem częstochowian będzie drużyna z grodu Kopernika, Elana Toruń .


Obydwie drużyny bardzo słabo rozpoczęły nowy sezon. Nasi jutrzejsi przeciwnicy najpierw u siebie w pierwszej odsłonie rundy jesiennej zremisowali u siebie z Polonią Słubice , 1:1 a w minioną środę w ramach rozgrywek Rundy przedwstępnej Remes Pucharu Polski ulegli beniaminkowi drugiej ligi grupy zachodniej, Olimpii Grudziądz , 1:2 .

Częstochowianie natomiast mający za sobą kadrowe trzęsienie ziemi na jesień jeszcze podobnie jak torunianie nie zaznali jeszcze smaku zwycięstwa. Na inaugurację przegrali w Częstochowie z jednym z kandydatów do awansu na zaplecze ekstraklasy Zawiszy Bydgoszcz , 1:2 a w poprzednią środę w ramach rozgrywek Remes Pucharu Polski ulegli w Rzeszowie, tamtejszej Resovii aż 1:3 .

Martwi na pewno środowa porażka, ponieważ została poniesiona z beniaminkiem drugiej ligi, grupy wschodniej ale wystąpili w tym spotkaniu bez kilku doświadczonych zawodników, m.in. Dawida Jankowskiego , Mateusza Zachary i Tomasza Stefańskiego , którym trener Leszek Ojrzyński postanowił dać dzień odpoczynku.

W sobotę częstochowski Raków w spotkaniu z Elaną Toruń będzie grał w osłabieniu, bowiem w środowym spotkaniu z rzeszowianami, czerwony kartonik otrzymał Piotr Mastalerz .

Wedle par. 6 ust. 5 regulaminu dyscypliny PZPN musi pauzować czekając na decyzję tego gremium, które na obrady zbiera się dopiero po niedzieli..

Jutro spotkają się drużyny, które będą walczyły o pierwsze ligowe zwycięstwo tej jesieni i wszystko wskazuje na to, że będziemy mogli być świadkami ciekawego widowiska.

Jak w sobotnim spotkaniu zaprezentują się zawodnicy, którzy przed tygodniem debiutowali w barwach Rakowa? W spotkaniu z Zawiszą Bydgoszcz szansę debiutu otrzymało aż ośmiu graczy!

Warto dodać, że włodarze klubu z Torunia przed spotkaniem z Rakowem Częstochowa pozyskali z Górnika Polkowice , mierzącego dokładnie 202 cm ukraińskiego bramkarza Nazar Penkovetsa, który związał się z drużyną z grodu Kopernika trzy letnim kontraktem i może okazać się w jutrzejszym spotkaniu bardzo trudną zaporą do przejścia dla częstochowian.

Z dniem 1 sierpnia 2009 roku będzie obowiązywała nowa ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych. Każdy kibic wybierający się na ten i na inne spotkania będzie musiał przy zakupie biletu okazać dowód tożsamości ze zdjęciem. W przypadku Jego braku, nie będzie możliwy zakup biletu wstępu.

Mecz Rakowa Częstochowa z Elaną Toruń , odbędzie się w sobotę 1 sierpnia o godzinie 18:00 na stadionie przy Limanowskiego. Bilety w cenach: 10 złotych normalny i 6 złotych ulgowy będą do nabycia w kasach stadionu Rakowa przed samym meczem.

Z racji tego, że jest to impreza masowa i mecz zaliczany jest do tych o podwyższonym ryzyku , każdy kibic wybierający się na ten mecz musi przy sobie posiadać dowód tożsamości ze zdjęciem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *