Tryumf w ujeżdżeniu

W dniach 24-26 lipca 2009 roku odbyły się w Ośrodku Jeździeckim „Cwał” w Truskolasach Mistrzostwa Polski Południowej oraz Mistrzostwa Śląska w ujeżdżeniu. W trzydniowych zmaganiach – w rundach klasy P/N oraz N – uczestniczył Leszek Mazurkiewicz (KS „Vivat”) na klaczy Rosa – sponsorowany przez Zakład Elektroenergetyczny H. Cz. ELSEN S.A.

Pierwszego dnia zmagań zawodnik zajął piąte miejsce w konkursie klasy P-2 z wynikiem 60,8 %. W konkursie klasy N-6 zwyciężył uzyskując rezultat 59,815 %.

W sobotę – 25 lipca, w konkursie klasy P-3 Częstochowianin zajął trzecie miejsce, zwyciężając po raz kolejny w konkursie klasy N-7.

Ostatniego dnia rywalizacji na czworoboku w Truskolasach Mazurkiewicz zanotował trzeci wynik w konkursie N-6 – 60 %. Zawody kończył wyjątkowy konkurs – program dowolny z muzyką na poziomie klasy N. Dobrze technicznie wykonany program do porywającej muzyki zespołów Abba i The Beatles dał przekonujące zwycięstwo w konkursie jak i całej rundzie klasy N.

To moje pierwsze wygrane zawody ujeżdżeniowe. Rosa spisała się znakomicie. Dziękuję Trenerom i mojemu Tacie, bez których nie osiągnął bym tego wyniku – powiedział Mazurkiewicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *