Zaczynamy!

Już jutro nowy sezono 2009/2010 inauguruje druga liga grupa zachodnia a co za tym idzie i częstochowski Raków, który przed własną publicznością będzie podejmował Zawiszę Bydgoszcz .


Wszyscy fani czerwono – niebieskich, którzy zdecydują się wybrać na sobotnie spotkanie, będą świadkami występu całkowicie przemeblowanej i jeszcze nie do końca zgranej pierwszej drużyny. W przerwie letniej doszło do prawdziwej rewolucji kadrowej. W porównaniu z minionym sezonem z klubem pożegnało się aż trzynastu zawodników. W zdecydowanej większości byli to gracze, z którymi włodarze Rakowa postanowili nie przedłużać wygasających z końcem czerwca kontraktów.

Na ich miejsce trener Leszek Ojrzyński postanowił sprowadzić na Limanowskiego „ młodych gniewnych” , którzy są piłkarzami na dorobku i jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa w dorosłej piłce.

Trudna sytuacja finansowa Rakowa nie pozwoliła jednak szkoleniowcowi na sprowadzenie zawodników z nazwiskami. Dlatego też, trener częstochowskiej drużyny posiłkował się mniej znanymi i obiecującymi graczami. Takie rozwiązanie może wyjść Rakowowi na plus, bowiem rywale będą mieli spore problemy z dotarciem do pełnych informacji na ich temat. Tak więc anonimowość może być naszą silną bronią!

W sobotę nowi gracze będą mieli pierwszą okazję do tego aby zaprezentować się częstochowskiej publiczności. Od razu też zostaną wrzuceni na głęboką wodę, bowiem na Limanowskiego przyjeżdża uważany za jednego z głównych kandydatów do awansu na zaplecze ekstraklasy, bydgoski Zawisza. Na trenerskiej ławce po drugiej stronie barykady usiądzie doskonale znany urodzony w Częstochowie, Mariusz Kuras .

W historii spotkań pomiędzy Rakowem Częstochowa i Zawiszą Bydgoszcz jest po równo. Na sześć spotkań jedno zakończyło się zwycięstwem Rakowa, jeden mecz wygrała Zawisza Bydgoszcz i cztery zakończyły się podziałem punktów. Jak będzie jutro? W składzie Rakowa zabraknie pauzujących za żółte kartki dwóch obrońców: Pawła Kowalczyka oraz Piotra Mastalerza oraz Arkadiusza Gołębia , który zmaga się z poważną kontuzją i nie wiadomo kiedy wróci na boisko.

Jutrzejsze spotkanie będzie niewątpliwie świętem dla kibiców jednej i drugiej drużyny, bowiem z Bydgoszczy do Częstochowy wybiera się bardzo liczna grupa fanów popularnej „ Zety”.

Mecz Rakowa Częstochowa z Zawiszą Bydgoszcz , odbędzie się w sobotę 25 lipca o godzinie 18:00 na stadionie przy Limanowskiego. Bilety w cenach: 10 złotych normalny i 6 złotych ulgowy będą do nabycia w kasach stadionu Rakowa przed samym meczem.

Z racji tego, że jest to impreza masowa i mecz zaliczany jest do tych o „podwyższonym ryzyku”, każdy kibic wybierający się na ten mecz musi przy sobie posiadać dowód tożsamości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *