Juniorzy Victorii na tarczy…

Nie udał się wyjazd na spotkanie drugiej kolejki Śląskiej Ligi Juniorów Starszych piłkarzy Victorii Częstochowa do Żywca na spotkanie z Czarnymi/Góralem.

Częstochowianie przegrali to spotkanie nieznacznie. Mecz rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem a wszystko przez panujące korki na drogach. Dzięki władzom Śląskiego Związku Piłki Nożnej i działaczy miejscowego klubu z Żywca. Goście kończyli spotkanie w dziesięcioosobowym składzie, ponieważ czerwonym kartonikiem w 80 minucie został upomniany Milczarek .

Jedynego gola w tym spotkaniu, jak się później okazało zwycięskiego zdobył w 24 minucie, Byrtek .

27.08.2009, g.17:30, Żywiec

TS Czarni/ Góral Żywiec KS Victoria Częstochowa 1:0 , (1:0) .

Gol dla Czarnych/ Górala Żywiec: Byrtek 24′.

TS Czarni/ Góral Żywiec: Czudło- R.Biegun, N.Biegun, Majerz, Ł.Talik, Duraj,
Byrtek (87′ Wojtyła), Kupczak, Ficek (65′ T. Talik), Fijak (25′ Klimas).

Trener: Andrzej Rybarski.

KS Victoria Częstochowa: Kuczera- Korodyba, Samborski, Lenartowski, Sikora (65′ Kopera), Polak, Wójcik (72′ Szychalski), Lis, Wojtysiak, Teodorczyk (60′ Grzybek).

Trener: Rafał Kuczera.

Kolejne spotkanie w ramach trzeciej kolejki Śląskiej Ligi Juniorów Starszych piłkarze Victorii Częstochowa rozegrają w najbliższą niedzielę, 30 sierpnia o godzinie 12:00. Na własnym stadionie spotkają się z KS Ruchem Chorzów SSA w którego barwach występuje syn byłego reprezentanta Polski, Radosława Gilewicza , Szymon Gilewicz .