Kolejna porażka Victorii.

Częstochowska Victoria znów przegrała spotkanie w Śląskiej Lidze Juniorów Starszych . Podopieczni trenera Rafała Kuczery tym razem musieli uznać wyższość Ruchu Chorzów SSA , który z ulicy Krakowskiej wyjechał z pełną pulą.

Gospodarze pojedynku byli równorzędnym przeciwnikiem dla przyjezdnych z Chorzowa ale tak było tylko do 45 minuty, kiedy to pierwszego gola dla chorzowian strzelił Szubert . Później to rywale nadali ton boiskowym wydarzeniom i w drugiej części gry w odstępie 4 minut strzelili trzy gole, wypunktowując tym samym częstochowską Victorię w końcowym rozrachunku aż 4:0 .

Ciekawostką niech będzie fakt, iż trenerem koordynatorem w młodzieżowej drużynie Ruchu Chorzów SSA jest Bogusław Pietrzak ., były trener zespołów z ekstraklasy. Był On obecny na niedzielnym spotkaniu w Częstochowie.

Była to trzecia z rzędu porażka piłkarzy Victorii Częstochowa w rozgrywkach Śląskiej Ligi Juniorów Starszych . Kolejne spotkanie w ramach czwartej kolejki tej ligi, drużyna Victorii rozegra w niedzielę, 6 września . W Częstochowie o godzinie 12:00 podejmie GKS Piast Gliwice .

30.08.2009, g.12:00, Częstochowa

KS Victoria Częstochowa KS Ruch Chorzów SSA 0:4 , (0:1) .

Gole dla Ruchu Chorzów: Szubert 45’, Bereta 87’, Walczak 90’, Nowak 91’.

Sędziował: Andrzej Chudy ( Zabrze).

Widzów: 50.

KS Victoria Częstochowa: Kuczera- Lis, Sikora (60’ Jasnos), Wojtysiak (70’ Czylek), Wójcik (90 ‘ Kałuziński ), Milczarek (75’ Szydelski), Teodorczyk, Korodyba (70’ Kopera), Samborski, Polak, Kwaśniewski.

Trener: Rafał Kuczera.

KS Ruch Chorzów SSA: Ciszewski – Majzner, Kuzia ( 70’ Woźnica), Staszowski, Korzeniowski, Szubert, Bereta, Kucharski, Walczak, Kanarek (81’ Kaźmierczak), Nowak.

Trener: Janusz Iłczyk.