Teraz czas na Lechię!

W pełnym składzie wyjechał dzisiaj częstochowski Raków do Zielonej Góry na spotkanie w ramach czwartej kolejki spotkań o mistrzostwo drugiej ligi, grupy zachodniej.

Przeciwnikiem podopiecznych trenera Leszka Ojrzyńskiego będzie jak na razie outsider ligowych rozgrywek, zielonogórska Lechia, która póki co zamyka ligową tabelę i ogląda plecy rywali.

W rundzie jesiennej drużynie prowadzonej przez byłego reprezentanta Polski i uczestnika MŚ w Korei Południowej i Japonii, Macieja Murawskiego zupełnie nie idzie. W lidze ekipa ta nie zdobyła jak na razie ani punktu ani choćby jednego gola, co jest na razie ewenementem na szczeblu rozgrywek centralnych.

Jedyne jak do tej pory zwycięstwo drużyna Lechii Zielona Góra odniosła w ramach Rundy Przedwstępnej Remes Pucharu Polski, gdzie pokonała u siebie Victorię Koronowo 3:1 całe zdarzenie miało miejsce 29 lipca 2009 roku.

W kolejnej rundzie już piłkarze tego klubu odpadli, mimo że zremisowali na wyjeździe z Piastem Kobylin 1:1 to odpadli dopiero po serii „ jedenastek .

Raków w przeciwieństwie do rywali prezentuje się z każdym kolejnym spotkaniem co raz lepiej. Po niemrawym początku i porażce z Zawiszą Bydgoszcz na własnym boisku, częstochowianie póki co regularnie punktują i co najważniejsze mają zabójczą skuteczność. Dwa odniesione zwycięstwa i obydwa w stosunku 1:0 mówią same za siebie.

Sami zawodnicy w rozmowach podkreślają, że atmosfera w szatni jest co raz lepsza i będzie taka z każdymi kolejnymi zwycięstwami a to wszystko dzięki temu, iż cała drużyna się już zna co raz lepiej. Być może na taki stan rzeczy miał też fakt, iż w tym tygodniu piłkarze otrzymali dwie raty zaległych wypłat, odpowiednio za miesiąc maj i czerwiec.

W drużynie Rakowa na pewno przed spotkaniem z Lechią Zielona Góra , swoistym ‘ Bankiem Informacji może okazać się Adrian Jeremicz , były zawodnik tego klubu, który większość piłkarskiej kariery spędził właśnie tam.

Na ile Jego wskazówki dane trenerowi Rakowa jak i samym zawodnikom się przydadzą i czy przełoży się to na trzecie kolejne zwycięstwo, przekonamy się już jutro. Początek spotkania na stadionie MOSiR-u w Zielonej Górze przy ulicy Sulechowskiej 37 o godzinie 16:00. Stadion ten posiada 11.000 miejsc w tym 7.100 siedzących, Brak jest natomiast oświetlenia płyty głównej boiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *