Unia pokonała lidera!

W zakończonym przed kilkoma minutami spotkaniu trzeciej kolejki spotkań o mistrzostwo czwartej ligi, grupy drugiej w Kłomnicach doszło do sporego kalibru sensacji!

Otóż Unia Rędziny w swoim dopiero drugim spotkaniu na tym szczeblu rozgrywek pokonała na stadionie Pogoni w Kłomnicach ( tam swoje mecze ligowe będą rozgrywać w roli gospodarza podopiecnzi trenera Jana Spychalskiego ) dotychczasowego lidera rozgrywek, LKS Czaniec , 1:0 .

Jedynego gola strzelił w tym spotkaniu w 14 minucie Damian Załęcki . Gol padł ze stałego fragmentu gry a mianowicie z rzutu wolnego. Piłka po uderzeniu tego zawodnika wpadła w samo okieno zdezorientowanego bramkarza gości, Chmiela .

Spotkanie miało dwa oblicza. W pierwszej odsłonie to rędziniania zdecydowanie przeważali i stwarzali sobie groźne sytuacje do strzelenia goli. W drugiej części gry goście mieli dużą przewagę i byli bliscy strzelenia bramek, W ostatnich 10 minutach gry, kibice którzy zdecydowali się przyjść na to spotkanie byli świadkami ” Obrony Częstochowy ” w wykonaniu, Unii Rędziny.

Mecz miał też swoją dramaturgię, bowiem przez większość spotkania z kontuzjami głowy grali : i Andrzejewski , zawodnicy rędzińskiej Unii.

Dla rędzinian było to pierwsze ligowe zwycięstwo, na swoim koncie mają już jedną wygraną i jeden remis oraz jedno spotkanie zaległe, które zostanie rozegrane w środę 26 sierpnia o godzinie 17:00 na stadionie Pogoni Kłomnice przy ulicy Pocztowej 54.

Przeciwnikiem Unii Rędziny będzie GKS Grunwald Ruda Śląska ,.

Bilety na to i inne spotkania z udziałem jako gospodarza zespołu z Rędzin będą w cenie 5 złotych . Podczas spotkań będą też do nabycia za darmo gazetki klubowe GKS Unii Rędziny.