Z Tyszanami o 17:00 o czwartą Victorię!

Już jutro w ramach piątej kolejki spotkań o mistrzostwo drugiej ligi, grupy zachodniej dojdzie w Częstochowie do arcyciekawego spotkania.Podbudowany i znajdujący się na fali wznoszącej dzięki trzem z rzędu zwycięstwom częstochowski Raków czeka jutro prawdziwy test piłkarskiej wartości. Do Częstochowy bowiem przyjeżdża bardzo groźny i znakomicie taktycznie przygotowany rywal, jakim jest drużyna GKS-u Tychy . Tyszanie przyjadą pod Jasną Górę podrażnieni ostatnią porażką na własnym stadionie z Polonią Słubice 1:2 .

Przyjezdni w Częstochowie zagrają bez dwóch kluczowych i podstawowych zawodników, którzy w ostatnim tygodniu nabawili się kontuzji. Mowa tutaj o bramkarzu Marcinie Suchańskim , którego w jutrzejszym spotkaniu najpewniej zastąpi między słupkami Michał Kojdecki oraz bez jednego z najgroźniejszych tyskich napastników, Łukasza Weseckiego .

Tak więc w zespole gości na jutrzejsze spotkanie będzie tylko jeden nominalny napastnik.

W ekipie prowadzonej przez trenera Mirosława Smyłę w sobotnim spotkaniu z Rakowem Częstochowa będą mogli natomiast wystąpić ukarani czerwonymi kartkami w ostatnim spotkaniu z Polonią Słubice, Tomasz Kasprzyk oraz Bartłomiej Babiarz . Wyżej wymienione czerwone kartki były następstwem drugich żółtych kartoników. Obaj zawodnicy mają na swoim koncie po trzy żółte kartki i w Częstochowie będą mogli wystąpić.

Natomiast w drużynie Rakowa Częstochowa przed jutrzejszym spotkaniem panują bardzo bojowe nastroje i zawodnicy zapowiadają walkę o czwarte z rzędu zwycięstwo ale będzie o nie na pewno trudniej niż chociażby w ostatnim spotkaniu z Lechią Zieloną Górą .

Zespół Rakowa Częstochowa w sobotnim spotkaniu z GKS-em Tychy wystąpi w najsilniejszym składzie, żaden z zawodników nie narzeka na urazy ani też nie pauzuje za żółte kartki.

Po czterech rozegranych spotkaniach gospodarze jutrzejszego pojedynku plasują się na piątej pozycji z dziewięcioma punktami na koncie.

Częstochowianie przegrali tylko pierwsze spotkanie u siebie z bydgoskim Zawiszą, później natomiast już regularnie odnosili zwycięstwa. Tyszanie natomiast po czterech kolejkach zajmują dziewiąte miejsce z siedmioma punktami na swoim koncie. Na wyjeździe w tym sezonie podobnie jak Raków nie zaznali jeszcze goryczy porażki ale też i nie poznali jak smakuje zwycięstwo na obcym terenie co akurat w tym aspekcie różni te dwie drużyny.

Z dniem 1 sierpnia 2009 roku obowiązuje nowa ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych. Każdy kibic wybierający się na ten i na inne spotkania będzie musiał przy zakupie biletu okazać dowód tożsamości ze zdjęciem. W przypadku Jego braku, nie będzie możliwy zakup biletu wstępu.

Mecz Rakowa Częstochowa z GKS-em Tychy , odbędzie się w sobotę 22 sierpnia o godzinie 17:00 na stadionie przy Limanowskiego 83. Bilety w cenach: 10 złotych normalny i 6 złotych ulgowy będą do nabycia w kasach stadionu Rakowa przed samym meczem.

Z racji tego, że jest to impreza masowa i mecz zaliczany jest do tych o podwyższonym ryzyku , każdy kibic wybierający się na ten mecz musi przy sobie posiadać dowód tożsamości ze zdjęciem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *