Zmieniona Politechnika wkrótce zacznie grać

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie Dariusz Szynkiel nie będzie grał w barwach Politechniki Częstochowa. To nie jedyna zmiana w zespole, który trenuje w szerokim składzie. Wkrótce drużyna zacznie się zgrywać także w meczach kontrolnych.

Odejście Dariusza Szynkiela to poważny cios dla zespołu. „Szyna” nie trenuje z zespołem i wiele wskazuje na to, że tego doświadczonego gracza nie zobaczymy w przyszłym sezonie na ligowych parkietach. Dariusz Szynkiel reprezentował częstochowskie barwy w ostatnich siedmiu sezonach i przez ten czas zawsze był kluczową postacią zespołu. Drugie osłabienie to brak Łukasza Wolnika, który zrezygnował z gry w barwach Politechniki Częstochowskiej. Najprawdopodobniej nie zobaczymy też Radosława Tomzika i Przemysława Ociepy. Na treningach nie ma także Roberta Pęczaka, który może jednak wrócić do zespołu po wyleczeniu kontuzji.

Z zespołem trenuje za to kilku młodych graczy, ale nie znamy jeszcze żadnych nazwisk. Większość to jednak osoby zwiazane z Częstochową.

W najbliższy weekend Politechnika rozpocznie przygotowania do sezonu dwoma meczami w Limanowej. Pierwszym rywalem będzie rywal ze Słowacji, a drugim Limblach Limanowa. Z tym zespołem TYTAN potykał się o awans do II ligi w sezonie 2007/08, a zawodnikiem Limblacha jest częstochowianin Bartosz Wasilewski.

Natomiast jak udało nam się dowiedzieć w dniach 12-13 września Politechnika będzie gospodarzem turnieju. Wtedy do Częstochowy przyjadą zespoły z Limanowej i Bytomia, które w nowym sezonie będą ligowymi rywalami Politechniki oraz AZS Kutno – zespół II ligi grupy A. Turniej prawdopodobnie rozgrywany będzie w Politechniku, ale już ligowe mecze mają być grane w Hali Polonia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *