Złoto i brąz w Opolu

W dniu 8 sierpnia 2009 roku odbyły się w Ośrodku Jeździeckim „Ostroga” w Opolu zawody regionalne w skokach przez przeszkody. W barwach KS „Vivat” Truskolasy wystartował Częstochowianin – Leszek Mazurkiewicz na klaczy Rosa. Zawodnikom, trenerom i licznie zgromadzonej publiczności dopisała piękna słoneczna pogoda

W niedzielny poranek, o godzinie dziesiątej rozpoczął się konkurs klasy L – dokładności bez rozgrywki. W szranki stanęła bardzo duża liczba startujących – łącznie oglądaliśmy aż 67 zawodników i koni. Leszek Mazurkiewicz i Rosa pokonali bezbłędnie i w normie czasu parkur (tor przeszkód) składający się z dziewięciu przeszkód i dziesięciu skoków. Gospodarz toru – Marek Marczak zaplanował trasę składającą się z czterech linii i jednego szeregu. Uzyskany wynik pozwolił na zajęcie pierwszego miejsca w konkursie.

Kilkadziesiąt minut później sędzia główny – Anna Młyńczyk dała sygnał do rozpoczęcia zmagań w kolejnym konkursie. Tym razem zawodnicy mieli do pokonania parkur klasy P. Zmagania toczyły się na zasadach „konkursu zwykłego” – przy równej ilości punktów karnych o kolejności decydował również czas przejazdu. Reprezentanci „Vivata” ponownie zaliczyli bardzo udany występ kończąc tor przeszkód bez punktów karnych. Osiągnięty czas pozwolił zająć wysokie – trzecie miejsce – w stawce 25 koni, pozostawiając w pokonanym polu taką sławę jak rekordzistę Polski w skoku na wysokość – Tomasza Klein. Pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Mierzwińska (KS „Pegaz” Chwałowice) na koniu Balaton, druga była Agnieszka Besz (LKJ „Ostroga” Opole) na koniu Lil.

Podsumowując, zawody w Opolu były dla nas bardzo udane. Podobnie jak w ujeżdżeniu, również w skokach przez przeszkody widać wyraźny wzrost formy w stosunku do majowych Akademickich Mistrzostw Polski, które odbywały się we Wrocławskich Partynicach.

Ponownie chciałbym podziękować mojemu tacie Andrzejowi i trenerom Katarzynie i Krzysztofowi Suchanom. Pozostaje mieć nadzieję, że pozostała część sezonu będzie równie udana – zakończył Mazurkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *