Złoty gol Jankowskiego!

W zakończonym przed kilkoma minutami spotkaniu, Raków Częstochowa pokonał w Słubicach tamtejszą Polonię 1:0 .

Strzelcem jedynego gola, jak się później okazało na wagę trzech punktów, został Dawid Jankowski, który w 52 minucie wykończył celnym strzałem akcję całego zespołu.

Mimo huraganowych ataków słubiczan, to Raków mądrze się bronił i wywozi z bardzo trudnego terenu cenne trzy punkty. Była to pierwsza porażka Polonii Słubice w tym sezonie.

Kolejne spotkanie Raków Częstochowa rozegra również na wyjeździe. W sobotę 15 sierpnia, o godzinie 16:00 zagra z outsiderem ligi, Lechią Zielona Góra , która jak do tej pory ma na swoim koncie zero zdobytych punktów i tyle samo strzelonych bramek.

08.08.2009, Słubice
MKS Polonia Słubice Raków Częstochowa 0:1 (0:0).
Gol dla Rakowa: Jankowski 52′.

Sędzia główny: Rafał Pasela (Bydgoszcz).

Żółte kartki: Marcinkowski, Posmyk, Krzyżanowski (Polonia Słubice), oraz Jankowski, Stefański, Gliński, Orzechowski (Raków Częstochowa).

Widzów: 300.

Piłkarz meczu: Dawid Jankowski (Raków Częstochowa).

MKS Polonia Słubice: Tumaszyk – Krzyżanowski (83′ Sidorowicz), Gaca, Więckowski, Marcinkowski, Posmyk (76 ’ Timoszyk), Matwijów, Filipe, Klodawski (80′ Wawszczak), Sylla, Malinowski.

Rezerwowi: Anusiewicz – Warcholak, Pawłowski.

Trener: Marek Czerniawski.

Raków Częstochowa: Laskowski – Mastalerz, Mizgajski, Jankowski, Kowalczyk, Gliński (89′ Sekulski), M.Pietroń (82′ Gajos), Jeremicz (63′ Brondel), Stefański (74′ Zachara), T.Foszmańczyk, Orzechowski.

Rezerwowi: Bruś – Ł.Kaciczak, Gerega.

Trener: Leszek Ojrzyński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *