O punkty z nową drużyną ” Biela”.

Już jutro częstochowski Raków czeka trudne spotkanie w ramach dwunastej serii spotkań. Przeciwnikiem „ czerwono – niebieskich będzie drużyna SKS-u Bałtyku Gdynia .Gdynianie w bieżącym sezonie w drugiej lidze spisują się bardzo dobrze, jeśli chodzi o występy na własnym stadionie. Na sześć rozegranych u siebie meczów, wygrali aż cztery I tylko dwa zremisowali. Jak na razie podopieczni trenera Piotra Rzepki są jedną z sześciu drużyn, które na własnym stadionie nie zaznały jeszcze goryczy porażki.

Gdynianie u siebie jak do tej pory wygrali u siebie z : Miedzią Legnica 2:0, Lechią Zielona Góra 4:0, Olimpią Grudziądz 5:2, Zagłębiem Sosnowiec 1:0.

Drużyna Bałtyku Gdynia to beniaminek drugiej ligi, który w przerwie letniej dokonał kilku transferów. Sprowadził m.in z Rakowa Częstochowa, Miłosza Bieleckiego , który jak do tej pory występuje dość regularnie w jedenastce „ Kadłubów. Ma na swoim koncie już jedno trafienie w barwach swojego nowe klubu ale był to gol samobójczy strzelony w 90 minucie spotkania z Jarotą Jarocin, który „ uratował „ jeden punkt jedenastce z Jarocina.

Popularny „ Bielu” może okazać się swoistym „ Bankien Informacji „ na temat Rakowa Częstochowa dla swojego trenera i kolegów ale jak sam podkreślił w rozmowie dla Częstochowskiego Portalu Sportowego : Na pewno jeśli trener zapyta o drużynę Rakowa to postaram się powiedzieć jak najwięcej na ten temat, choć ta ekipa różni się dużo od tej z tamtego roku. Chłopakom z drużyny też postaram się podpowiedzieć na tyle ile będę mógł.

Tak czy inaczej przed podopiecznymi trenera Leszka Ojrzyńskiego na pewno ciężkie zadanie, ponieważ w niedzielnym spotkaniu zmierzą się z silnym przeciwnikiem, który jak do tej pory nie przegrał u siebie.

W jutrzejszym spotkaniu z powodu nadmiaru żółtych kartek w drużynie Rakowa Częstochowa nie wystąpi obrońca Paweł Kowalczyk .

Spotkanie 12 kolejki spotkań o mistrzostwo drugiej ligi, grupy zachodniej pomiędzy SKS-em Bałtykiem Gdynia i Rakowem Częstochowa zostanie rozegrane w niedzielę, 27 wrześnie o godzinie 15:45 na stadionie Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Olimpijskiej 5/9.

Stadion posiada 12.000 miejsc i wszystkie są siedzące. Jest także zainstalowane oświetlenie płyty głównej boiska o natężeniu 1200 lx. Na tym obiekcie mecze w ekstraklasie rozgrywa drużyna Arki Gdynia .

Bilety na mecz Bałtyku Gdynia:

Normalny: 15 złotych.
Ulgowy dla młodzieży do lat 18: 10 złotych.
Program meczowy: 1 złotych.
Kobiety i dzieci do lat 12 : wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *