Red Bull Street Style 2009

Już na początku września rusza polska edycja Red Bull Street Style. Jej celem jest wyłonienie reprezentanta Polski na światowy finał w Kapsztadzie (RPA). Eliminacje odbędą się w pięciu miastach – Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi i Warszawie. Do ostatecznej rozgrywki, w warszawskim finale stanie 16 najlepszych zawodników z eliminacji. 19 września poznamy tego, który – wykazując się najlepszą kontrolą piłki, kreatywnością i stylem – pojedzie na finał do Republiki Południowej Afryki, w kwietniu 2010, tuż przed mistrzostwami świata w piłce nożnej.

Dobra kontrola nad piłką to podstawa podczas piłkarskiej rywalizacji na murawie. Jednak fenomen piłki nożnej już dawno przekroczył granice boiska futbolowego, wychodząc na ulice miast całego świata. Powstał nowy styl – freestyle football, którego głównym założeniem nie jest strzelanie bramek, lecz wykonanie widowiskowych trików z piłką.

Zasady rywalizacji Red Bull Street Style można najkrócej scharakteryzować zdaniem: 3 minuty, 2 zawodników, 1 piłka. Zawody będą odbywały się na otwartym powietrzu, przy muzyce granej przez DJa. Rozegrane zostaną systemem pucharowym (przegrywający odpada, zwycięzca przechodzi dalej).

Zawody przeznaczone są dla każdego. Nie ma wpisowego, grup wiekowych i podziału na płeć. By wystartować w eliminacjach, należy zgłosić się na miejscu wybranej edycji zawodów w godzinach 11.00-12.00. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku niepowodzenia, można próbować swoich sił w innym mieście – dopuszczalny jest start w kilku eliminacjach.

Red Bull Street Style to druga edycja międzynarodowych rozgrywek, których celem jest wyłonienie najlepszego na świecie piłkarza freestylowego. Podczas zawodów futboliści biorą udział w pojedynkach na triki, a ich występy oceniane są przez sędziów. O tym, kto przechodzi do dalszego etapu decydują nie tylko ruchy z piłką, ale także styl ich wykonania. W ponad czterdziestu krajach na całym świecie organizowane są eliminacje, zapewniające zwycięzcom awans do światowych finałów odbywających się w Republice Południowej Afryki.

Terminy polskich eliminacji Red Bull Street Style 2009:
05.09.09 – Wrocław / Plac Solny
06.09.09 – Poznań / Plac Wolności
12.09.09 – Kraków / Plac przed Galerią Krakowską
13.09.09 – Łódź / Manufaktura
19.09.09 – Warszawa / Dziedziniec Złotych Tarasów

Ramowy harmonogram dla wszystkich lokalizacji:
11.00 – rejestracja zawodników
12.00 – rozpoczęcie rozgrywek

Finałowa rozgrywka odbędzie się w Warszawie o godzinie 19.00.

Więcej informacji na www.redbullstreetstyle.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *