Ruszyła kobieca sekcja rugby!

Słowo „rugby” większości osób kojarzy się z brutalnym sportem pełnym agresji, w którym miejsce znajdą jedynie najtwardsi faceci. Nic bardziej mylnego! Miejsce na boisku znajdzie każdy, kto tylko przejawia chęci do gry. Ostatnio do grona osób regularnie trenujących rugby w naszym klubie dołączyły panie. W związku z zainteresowaniem płci pięknej zabawą z jajowatą piłki, Rugby Club Częstochowa ogłasza nabór do kobiecej sekcji rugby 7.

Przeprowadzone z początkiem lipca treningi otwarte oraz nabór do RCC spowodowały, że do klubu dołączyła liczna grupa nowych osób. Wśród nich znalazły się także i dziewczyny, które na własnej skórze zdecydowały się sprawdzić, czym tak naprawdę jest rugby. Okazało się, że od tamtej pory sport ten na stałe wskoczył w grafiki zainteresowanych pań. Z czasem wykrystalizowała się siódemka dziewcząt z myślą o których postanowiono w naszym klubie stworzyć osobną sekcję. Pod swoje skrzydła wzieli ją: w charakterze trenera, ku uciesze dziewcząt, dotychczasowy zawodnik RCC, Tomasz Szymczyk i w roli trenera koordynatora – szkoleniowiec drużyny seniorów Mateusz Nowak.
Cała inicjatywa została potraktowana bardzo poważnie i w związku z tym klub ogłasza do świeżo powstałej sekcji nabór. Od pań chcących spróbować swoich sił w rugby nie oczekuje się szczególnej znajomości przepisów i specyfiki gry. Wszystkie niezbędne elementy przedstawione zostaną na treningach. Jedynym wymogiem, jaki został postawiony jest ciekawość i chęć spróbowania czegoś nowego.

Dodatkowym impulsem do utworzenia kobiecej sekcji jest bez wątpienia niemal pewny już powrót rugby w wersji siedmioosobowej na Igrzyska Olimpijskie (począwszy od roku 2016). Rywalizacja odbywać się będzie zarówno w odmianie męskiej jak i damskiej. W Polsce rugby kobiet działa aktywnie na niewielką skalę. Prym w rywalizacji wiodą takie miasta jak Gdynia, Gdańsk, Sochaczew czy Pruszcz Gdański. Włodarze naszego klubu nie ukrywają, że chcą wykorzystać sprzyjającą koniunkturę dla kobiecego rugby i stać się wiodącym ośrodkiem w kraju w zakresie szkolenia kobiet w rugby.

Zainteresowane osoby zapraszamy na treningi kobiecej sekcji, które odbywają na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego w następujące dni:
piątek – godz. 17.15
niedziela – godz. 10.15.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z trenerem koordynatorem: tel. 510-120-388 lub e-mail: klub@rcc.czest.pl
Podczas rozgrywania Finału Mistrzostw Polski w Beach Rugby, gdzie udział brał nasz klub, na plaży zmierzyły się także drużyny kobiet. Podczas oglądania finałowego spotkania, jeden z zawodników RCC, udzielając wywiadu lokalnej gazecie, na pytanie, czy nie przeszkadzają mu dziewczyny grające w rugby, zdecydowanie odpowiedział – ależ skąd!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *