Stare wygi na Limanowskiego!

Mecz jedenastej kolejki o mistrzostwo drugiej ligi grupy zachodniej pomiędzy Rakowem Częstochowa i KS-em Ruchem Radzionków będzie jednym z hitów tej serii spotkań.


W niedzielne popołudnie na Limanowskiego przyjedzie bowiem absolutny lider rozgrywek i drużyna, która jeszcze nie zaznała goryczy porażki na boiskach rywali. Radzionkowianie mają w swoim składzie kilku zawodników, którzy z niejednego piłkarskiego pieca chleb jedli i będą Oni być może magnesem, który przyciągnie większą ilość kibiców na Limanowskiego.

Mowa tutaj m.in. o Piotrze Gierczaku , Adamie Kompale i Jacku Wiśniewskim . Wymienione trio graczy swoje największe sukcesy święciło w ekstraklasie grając m.in. w barwach wodzisławskiej Odry czy Górnika Zabrze.

Okazja do tego aby większa ilość fanów kochających piłkę kopaną zjawiła się na stadionie Rakowa jest wyborna. Otóż częstochowianie po okresie słabych występów znów zaczynają regularnie punktować i piąć się w górę ligowej tabeli, przyjezdni natomiast są liderem ligi i jednym z głównych kandydatów do awansu.

Jak na tle lidera zaprezentuje się Raków? To jedna wielka niewiadoma. Na pewno urwanie punktów tak doświadczonej drużynie Ruchu będzie nie lada sukcesem a gdyby udało się wygrać z wyżej notowanym rywalem to radość częstochowskich kibiców byłaby tym większa.

Niedzielny pojedynek będzie miał swój dodatkowy smaczek bowiem w drużynie Ruchu Radzionków podstawowym zawodnikiem tej drużyny jest rodzony brat gracza Rakowa Częstochowa, Łukasza Kaciczaka , Damian, który podobnie jak brat jest nominalnym obrońcą.

Włodarze częstochowskiego klubu apelują do wszystkich kibiców, którym na sercu leży dobro Rakowa aby jak najliczniej zapełnili trybuny stadionu przy Limanowskiego 83 i tym samym wydatnie wspomogli klubową kasę zakupem biletów, ponieważ znów pojawiły się niestety problemy finansowe.

Z racji tego, że jest to impreza masowa i mecz zaliczany jest do tych o podwyższonym ryzyku , każdy kibic wybierający się na ten mecz musi przy sobie posiadać dowód tożsamości ze zdjęciem.

Z dniem 1 sierpnia 2009 roku będzie obowiązuje nowa ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych. Każdy kibic wybierający się na ten i na inne spotkania będzie musiał przy zakupie biletu okazać dowód tożsamości ze zdjęciem. W przypadku Jego braku, nie będzie możliwy zakup biletu wstępu.

Mecz 11 kolejki spotkań pomiędzy Rakowem Częstochowa i Ruchem Radzionków odbędzie się w niedzielę, 20 września o godzinie 16:00 na Miejskim Stadionie Piłkarskim przy Limanowskiego 83. Bilety w cenach 10 złotych normalny i 6 złotych ulgowy będą dostępne w kasach stadionu przed samym spotkaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *