Szybkie zwycięstwo na zakończenie memoriału Ambroziaka

Po około 90-cio minutowej grze Domex Tytan AZS Częstochowa pokonał w ostatnim meczu warszawskiego memoriału im. Zdzisława Ambroziaka miejscową Neckermann AZS Politechnikę 3:0. Było to drugie zwycięstwo „akademików” spod Jasnej Góry w tym turnieju (wcześniej wygrali z Asseco Resovią Rzeszów 3:2).

Na początku pierwszej odsłony obie ekipy prowadziły wyrównaną walkę do stanu 4:4. Następnie częstochowianie objęli prowadzenie, którego nie oddali do końca. Momentami jednak warszawianie starali się jeszcze powalczyć o korzystny rezultat. Ostatecznie nasi ulubieńcy zwyciężyli 25:20.

Drugi set rozpoczął od mocnego uderzenia częstochowian, bowiem na tablicy wyników widniał rezultat 4:0 na ich korzyść. Następnie jednak gospodarze wzięli się nadrabianie strat, jednak ani razu nie wyszli na prowadzenie. Podopieczni Grzegorza Wagnera w ostatecznym rozrachunku wygrali 25:21.

W trzeciej partii przez cały czas trwała zacięta rywalizacja. Dopiero końcówka rozsztrzygnęła, że set ten zakończy się zwycięstwem przyjezdnych 25:23.

Neckermann AZS Politechnika Warszawska – Domex Tytan AZS Częstochowa 0:3 (20:25, 21:25, 23:25)

AZS Politechnika: Kapelus, Kłos, Neroj, Buszek, Szulik, Rybak, Milczarek (libero) oraz Maciejewicz i Król

AZS Częstochowa: Drzyga, Murek, Łuka, Nowakowski, Janeczek, Wiśniewski, Zatorski (libero) oraz Kardos i Mikołajczak

Przypomnijmy, że w sobotnim meczu częstochowianie ulegli PGE Skrze Bełchatów 0:3. Zaznaczmy jednak, iż nasi zawodnicy grali wówczas w rezerwowym składzie.

PGE Skra Bełchatów – AZS Częstochowa 3:0 (25:21, 25:21, 25:21)

Skra Bełchatów: Hebda, Wnuk, Falasca, Bąkiewicz, Możdżonek, Antiga, Gacek (libero) oraz Dobrowolski i Cedzyński

AZS Częstochowa: Mikołajczak, Wierzbowski, Nowakowski, Drzyzga, Gradowski, Wrona, Zatorski (libero) oraz Janeczek