Trzy razy na podium w Borkach Wielkich

W dniach 5-6 września 2009 roku odbyły się w Ośrodku Jeździeckim „Wolta-Arom” w Borkach Wielkich (woj. opolskie) zawody regionalne w skokach przez przeszkody. W barwach KS „Vivat” Truskolasy wystartował Częstochowianin – Leszek Mazurkiewicz na klaczy Rosa.

W sobotnie popołudnie rozpoczął się konkurs klasy L – dokładności bez rozgrywki. Leszek Mazurkiewicz i Rosa pokonali bezbłędnie i w normie czasu parkur (tor przeszkód) składający się z ośmiu przeszkód i dziewięciu skoków. Gospodarz toru – Marek Marczak zaplanował trasę składającą się z dwóch linii i jednego szeregu. Uzyskany wynik pozwolił na zajęcie pierwszego miejsca w konkursie.
Godzinę później rozpoczęto zmagania w kolejnym konkursie – klasy P – dwufazowym. Reprezentanci „Vivata” ponownie zaliczyli bardzo udany występ kończąc tor przeszkód z czterema punktami karnymi. Najlepszy czas pozwolił zająć wysokie – drugie miejsce.

Następnego dnia Mazurkiewicz rozpoczął rywalizację od razu w konkursie klasy P. Zmagania toczyły się na zasadach „konkursu zwykłego” – przy równej ilości punktów karnych o kolejności decydował również czas przejazdu. Częstochowianin po bardzo dobrym przejeździe zanotował pechową zrzutkę na ostatniej przeszkodzie konkursu. Mimo bardzo dobrego czasu błąd ten przesunął parę na i tak dobre – czwarte miejsce.

Zawody regionalne w Borkach Wielkich kończył konkurs klasy N – dwufazowy. Dla pary Leszek Mazurkiewicz i Rosa był to debiut w tak wysokim konkursie. Uzyskany wynik – osiem punktów karnych i doskonałe drugie miejsce były wspaniałą nagrodą za ciężką pracę wykonaną na treningach.


Leszek Mazurkiewicz i Rosa jadą po drugie miejsce w konkursie klasy N

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *