Wielki powrót Murka do AZS-u!

Niewątpliwie jest to jeden z najgłośniejszych powrotów jakie miały miejsce w ekipie spod Jasnej Góry ale też duże wzmocnienie przed rozpoczynającym się niedługo sezonem ligowym.


Jeszcze do niedawna działacze częstochowskiego klubu podawali informacje o rozmowach z zagranicznymi zawodnikami, jednak nie było mowy o żadnych konkretach. Na oficjalnej stronie klubu pojawiła się wiadomość o składzie na zbliżający się sezon. Wszystko więc wskazywało na to, że na kolejny transfer nie ma co liczyć. A jednak.

Po największym hicie transferowym, jakim był powrót Michała Winiarskiego – zawodnika włoskiej serie A, do zespołu mistrza Polski; mówiło się o wypożyczeniu jednego z przyjmujących Skry. Pozycje Stephena Antigi i Michała Bąkiewicza w składzie wydawały się niezagrożone. Stało się jasnym, że mistrzowski team opuści doświadczony albo Dawid Murek albo jego młody kolega Bartosz Kurek. Z uwagi na wysoką dyspozycję tego ostatniego, który na trwających w Turcji Mistrzostwach Europy spisuję się świetnie, stało się jasnym, że to Murek zmieni barwy klubowe.
Z tej okazji skorzystali włodarze naszego klubu, z którym zawodnik ten podpisał dwuletni kontrakt.

Warto przypomnieć, że Dawid Murek był zawodnikiem częstochowskiego AZS-u w latach 1996 – 2001, czyli wtedy, gdy ten święcił największe triumfy i zdobywał medale na mistrzostwach Polski.

Dorobek Murka w Częstochowie to:
* dwa mistrzostwa Polski (1997) i (1999)
* wicemistrzostwo kraju (2001)
* brązowy medal mistrzostw Polski (2000)
* Puchar Polski (1998)

źródło: skra.pl/ inf. własna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *