Zabrzanie lepsi od częstochowian.

W zakończonym przed kilkunastoma minutami spotkaniu szóstej kolejki spotkań o mistrzostwo Śląskiej Ligi Juniorów Starszych , częstochowska Victoria znów znalazła pogromcę. Drużyną, która z Częstochowy wyjechała z kompletem punktów okazali się piłkarze zabrzańskiego Górnika .


Spotkanie było bardzo emocjonujące i dostarczyło kibicom niezapomnianych wrażeń. Poziom meczu można śmiało porównać nawet do spotkań ligi seniorów. Częstochowianie zaprezentowali się dużo lepiej niż w poprzednich spotkaniach na tym szczeblu rozgrywek a mimo to musieli schodzić z boiska pokonani.

W drużynie rywali pełne 90 minut meczu rozegrał wychowanek Rakowa Częstochowa , 17- letni pomocnik Łukasz Kmieć , który od sezonu 2009/2010 został przez pierwszego trenera zabrzan, Ryszarda Komornickiego włączony do kadry pierwszoligowego Górnika Zabrze.

Wychowanek Rakowa rozegrał bardzo dobre zawody strzelając drużynie Victorii jedną z bramek.

Częstochowianie po sześciu rozegranych kolejkach mają na swoim koncie tylko jeden punkt i ponieśli pięć porażek. Na pierwsze ligowe zwycięstwo będą musieli poczekać przynajmniej do 20 września, kiedy to w Katowicach spotkają się z tamtejszym Rozwojem .

13.09.2009,g.12:00, Częstochowa

KS Victoria Częstochowa KS Górnik Zabrze SSA 2:4 ,(2:4) .

Gole dla Victorii: Jasnos 9′, Polak 22′. Bramki dla Górnika Zabrze: Kmieć 8′, Wasil 19′, 23′ Wasil, 37′ Grott.

Widzów: 100.

Piłkarz meczu: Damian Wasil (KS Górnik Zabrze SSA ) .

KS Victoria Częstochowa: Kuczera- Lis, Jasnos, Wojtysiak, Wójcik (36′ Grzybek), Milczarek (85′ Kopera), Kwaśniewski, Konodyba, Lenartowski, Polak, Samborski (54′ Sikora). Trener: Rafał Kuczera.

KS Górnik Zabrze SSA: Irski- Gąsiorek, Krakowiak, Otwinowski, Cymański, Lebek (56′ Zdrzałek), Kmieć, Galus, Mielczuk, Grott (79′ Kunkowski), Wasil.

Trener: Jerzy Janoszka. Trener koordynator: Marcin Bochynek ( był obecny na tym spotkaniu).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *