Inauguracja sezonu – niedziela, godz. 13.00

W niedzielę Rugby Club Częstochowa rozegra pierwsze spotkanie w ramach II ligi rugby. Przeciwnikiem czarno-zielonych będzie dobrze nam znana drużyna Juvenii II Kraków. Liczymy także na Twoją obecność i wsparcie gospodarzy w walce o zwycięstwo!


Częstochowianie tegoroczne ligowe rozgrywki mieli zainaugurować już trzy tygodnie temu w Rudzie Śląskiej. Wobec tragedii, jaka wydarzyła się kilka dni wcześniej w tym mieście, meczu nie rozegrano. Oznacza to, że to mecz z Juvenią będzie pierwszym meczem w „piętnastkach” o punkty dla RC Częstochowa.

W Juvenii w ostatnim czasie dochodzi do pewnych przemian. W jutrzejszym meczu na ul. Kopalnianej zabraknie części zawodników, przeciwko którym walczyli już kilkukrotnie częstochowianie, a teraz odeszli do ekstraligowej drużyny. – Mimo to nie można mówić o osłabieniu naszego przeciwnika, bo dysponuje on na tyle szeroką kadrą dobrze wyszkolonych zawodników, że są oni w stanie zastąpić te „ubytki”. – mówi trener RCC Mateusz Nowak, który ma możliwość uczestniczenia na co dzień w treningach krakowskiego klubu.

Ostatnie tygodnie częstochowscy rugbiści poświęcili na treningi prowadzone specjalnie pod kątem niedzielnego pojedynku. – Nie licząc braku Tomasza Szymczyka, który nie gra jeszcze na pełnych obrotach po odniesionej pół roku temu kontuzji, zagramy w optymalnym składzie. Uraz barku zalecza jeszcze młynarz naszej drużyny, Daniel Cechowicz, ale w niedzielę będzie gotowy do gry i, mam nadzieję, wspomoże swoich kolegów w walce o zwycięstwo. – wypowiada się w bojowym nastroju Nowak.

W wiosennych meczach w Częstochowie z każdym spotkaniem rosła skromna grupa widzów, która wspierała częstochowski zespół w zmaganiach na boisku. Tym razem w nie mniejszym stopniu liczymy na obecność kibiców. Zdając sobie sprawę, że wielu ludzi w naszym mieście nie miało jeszcze styczności z rugby, a dyscyplina, choć efektowna, nie dla każdego była czytelna ze względu na złożone przepisy, klub na niedzielne zawody przygotował specjalne ulotki z przystępnym opisem najważniejszych reguł gry, które otrzyma każdy, kto zjawi się na obiekcie przy ul. Kopalnianej. Wstęp na mecz jest, jak zwykle, bezpłatny.

Na miejsce meczu dotrzeć można liniami MPK 23 i 33, a także 30.

Spotkanie z Juvenią będzie także świetną okazją do wzięcia ewentualnego udziału w programie „Pomagam RCC”. Wpłat dokonywać będzie można przy stoliku opatrzonym napisem „Pomagam RCC”.

Skład RC Częstochowa:
1. Banaszczyk Błażej
2. Biernat Marek
3. Bombik Patryk
4. Cechowicz Daniel
5. Fikus Łukasz
6. Gęsiarz Marcin
7. Kembłowski Piotr
8. Królak Daniel
9. Krzypkowski Michał
10. Markowski Michał
11. Skowron Kamil
12. Sterna Jakub
13. Zaremba Maciej
14. Boral Mateusz
15. Jakubczak Jakub
16. Konefał Dawid
17. Masalski Krzysztof
18. Mitek Jakub
19. Nowak Mateusz
20. Rokosz Radosław
21. Szczerba Marcin
22. Szkopiak Grzegorz

RC Częstochowa – Juvenia II Kraków
niedziela, 11 października 2009, godz. 13.00
ul. Kopalniana 1, Częstochowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *