Jura Park wygrywa w Kamienicy!

Meczem z zespołem Jura Park Częstochowa zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dwójka” Kamienica Polska zainaugurowali sezon 2009/2010. Mecz zakończył się zwycięstwem 59:55 dla Jura Parku.

Goście to piąty zespół ubiegłorocznych rozgrywek. Z kolei UKS zajął dziewiąte miejsce. Obydwa zespoły przystąpiły do nowego sezonu w „przemeblowanych” składach. W nowym sezonie UKS został wzmocniony Pawłem Gałką oraz Dominikiem Barszczem, a Jura Park Ryszardem Rodackim oraz Dawidem Jareckim.

Po rozpoczęciu gry przez sędziów tego meczu Tomasza Kliszewskiego oraz Jakuba Cieśliczkę pierwsze punkty w tym sezonie zdobył Dawid Jarecki. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa, kiedy to popularny „Barszczu” wyprowadził UKS na prowadzenie celnym rzutem za trzy punkty. Jednak pierwsza kwarta meczu należała do drużyny gości, która to wykorzystała proste błędy UKS i wyszła na dwupunktowe prowadzenie 19:21. O drugiej kwarcie na pewno oby dwie drużyny chciałyby jak najszybciej zapomnieć. Niesłychanie duża ilość strat, niecelnych rzutów skutkowało tym że ta część meczu zakończyła się wynikiem 7:6 dla UKS. Nad wyraz widoczny był długi rozbrat z piłką w trakcie letniej przerwy. W połowie meczu wynik brzmiał 26:27 dla Jura Park. Trzecia kwarta to wymiana punkt za punkt i minimalne prowadzenie gości (18:19). Dwupunktowe prowadzenie Jura Parku przed ostatnią kwartą zapowiadało jej emocjonujący przebieg. Jednak stało się inaczej. Mimo że UKS wyszedł na prowadzenie 47:46, goście jednak w tej fazie meczu zadali mówiąc językiem bokserskim „decydujące uderzenie”. W ciągu 4 minut rzucili 11 punktów z rzędu co było kluczowe dla losów tego meczu. Pomimo jeszcze końcowego zrywu UKS i odrobieniu części strat, wygrana pozostała po stronie gości.

Inauguracja sezonu w Kamienicy Polskiej nie okazała się zbyt udana, gdyż zawodnicy Jura Park pod wodzą charyzmatycznego kapitana Michała Radwańskiego zgarnęli cała pulę wygrywając 55:59. Rewanż z cała pewnością będzie bardzo ciekawy.

Mimo odejścia z drużyny Jura Park jej zeszłorocznego lidera Michała Nowaka, po poczynionych wzmocnieniach drużyna ta prezentuje się bardzo dobrze i z całą pewnością będzie się liczyć w naszej lidze.

UKS „Dwójka” Kamienica Polska – Jura Park Częstochowa 55:59

UKS: D. Barszcz 16(4), A. Miszczak 13(1), K. Pańczyk 8, P. Gałka 6, K. Bereza 5, R. Ciejpa 4, M. Bednarek 3, Ł. Borycki 0, K. Miszczak 0, W. Krawczyk 0.

Jura Park: D. Jarecki 16(1), Ł. Mądry 16, P. Ogrodniczak 12, R. Rodacki 6, M. Radwański 4, D. Szczypior 3(1), Z. Kiliński 2