Konopiska rozbiły się o „Skałę”

Michał Skalik zdobył 48 punktów na inaugurację sezonu OLK i zapewnił Mustafowi cenne zwycięstwo w Konopiskach.

Na inaugurację rozgrywek Okręgowej Ligi Koszykówki GZOKSTiP Konopiska podejmował częstochowski UKS „Mustaf”. Prowadzony w tym sezonie przez nowego, „starego” trenera Rajmunda Czechowskiego zespół gospodarzy nie sprostał świetnie tego dnia dysponowanym „Śliniakom”. W drużynie gości jak zwykle brylował popularny „Skała”, który dzięki świetnej dyspozycji strzeleckiej zdobył dokładnie połowę punktów swojego zespołu.

Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando Mustafa, który w pierwszej kwarcie zdemolował Konopiska 27-13. Druga odsłona meczu była już bardziej wyrównana z uwagi na nonszalancję przyjezdnych i ambitnie grający GZOKSTiP. Po trzech kwartach meczu na tablicy widniał wynik 72-49 dla Mustafa i nikt już chyba nie miał wątpliwości, kto zwycięży w tym pojedynku. Wysokie prowadzenie pozwoliło trenerowi Cezaremu Gajdzie na częste przeprowadzanie zmian, a zespołowi na zgranie się, gdyż z uwagi na remont sali przygotowania Mustafa do tego sezonu były ograniczone. Dodatkowo goście grali bez Janka Poradomskiego oraz stracili Kubę Kamyka, który aktualnie reprezentuje barwy AZS Politechniki Częstochowskiej. Na tle grającego Skalika i spółki w drużynie gospodarzy wyróżnić trzeba Piotrka Zientala. Konrada Bendkowskiego i Mariusza Gurtmana.

GZOKSTiP Konopiska – UKS „Mustaf” Częstochowa 74 – 96 (13-27, 21-23, 15-22, 25-24)

Konopiska: Ziental-20(2×3), Bendkowski-13, Gurtman-11(1), Kowalski Ł.-9, Raszewski-8, Górniak-7(1), Wróblewski-4, Glinka-2.

Mustaf: Skalik-48(5), Kulpa-12(1), Owusu-10, Kowalski R.-10, Żelazko-6, Konieczny W.-5, Kowalik-5, Łapeta-0