Mustaf lepszy od Jury

W meczu II kolejki Okręgowej Ligi Koszykówki UKS „Mustaf” pokonał we własnej sali Jurę Park 73-64. Pierwsza kwarta wygrana przez gospodarzy 23-14 mogła oznaczać łatwe zwycięstwo „Śliniaków”, jednak wynik spotkania był do końca sprawą otwartą.

Mustaf grający bez braci Koniecznych i kontuzjowanego Janka Poradomskiego musiał się sporo napracować na końcowy sukces. Spore problemy stwarzał szczególnie były II-ligowiec Tytana, Dawid Jarecki, który świetnie poczynał sobie pod obiema deskami. Na szczęście jak zwykle dobra dyspozycja strzelecka „Skały” pozwoliła Mustafowi na kilku punktowe prowadzenie przez cały mecz.

Do przerwy goście przegrywali tylko 33-35, jednak w ostatnich dwóch kwartach zapał przyjezdnych ostudził czterema „trójkami” Michał Skalik, a dobra gra Paddiego Owusu pod oboma koszami pozwoliła odskoczyć Mustafowi na bezpieczne prowadzenie, którego mimo usilnych starań goście nie potrafili zniwelować. Co ciekawe różnica punktowa między oboma zespołami była identyczna co różnica punktów zdobytych przez liderów obu zespołów, „Skały” i Jareckiego.

UKS „Mustaf” Częstochowa – Jura Park Częstochowa 73-64 (23-14, 12-19, 18-14, 20-17)

Mustaf: Skalik-32(5×3), Owusu-13, Kowalski-13, Kulpa-9(1), Śmilgin-5, Kowalik-1, Żelazko-0.

Jura Park: Jarecki-23(1), Rodacki-11(1), Mądry-9(1), Strach-6, Tomaszewski-5, Gużla-3(1), Otrębski-3, Radwański-2, Ogrodniczak-2