Pierwszy ligowy mecz akademików

Już w najbliższy poniedziałek 12 października w Hali Polonia zespół AZS-u Częstochowa zainauguruje kolejny sezon PlusLigi. Pierwszym rywalem podopiecznych Grzegorza Wagnera w rozpoczynających się rozgrywkach będzie zespół ze stolicy Warmii i Mazur – AZS Olsztyn.


Obydwa zespoły w czasie przerwy międzysezonowej przeszły wiele zmian personalnych. Do ekipy z Olsztyna dołączyło dwóch Brazylijczyków i to na nich ma się opierać gra siatkarzy Mariusza Sordyla. W częstochowskim zespole natomiast znów wystąpi Dawid Murek, który wraca pod Jasną Górę po kilkuletniej nieobecności.

Dla obu ekip spotkanie to ma duże znaczenie i nie chodzi tylko o dobre rozpoczęcie sezonu ligowego. Częstochowianie, którzy są stawiani w roli faworytów będą chcieli pokazać swoją wyższość i udowodnić, że zasłużyli na grę w CEV Cup, którą umożliwiła im wygrana w starciu właśnie z AZS-em Olsztyn. Siatkarze z Warmii i Mazur natomiast będą chcieli wziąć odwet za porażki, które wykluczyły ich z tych rozgrywek i zdobyć punkty, które w kontekście celu jaki został postawiony przed zawodnikami, czyli utrzymanie w lidze, mogą się okazać w końcowym rozrachunku bardzo potrzebne.

Różne motywy ale ten sam cel, wygrana za trzy punkty. Która z drużyn okaże się lepszym zespołem akademickim? O tym przekonamy się już w najbliższy poniedziałkowy wieczór.

AZS Częstochowa – AZS Olsztyn (12.10.09), godz. 18, Hala Polonia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *