Premiera Olbińskiego.

Częstochowski Raków w sobotę rozegra spotkanie w ramach piętnastej serii spotkań. Przeciwnikiem będzie Nielba Wagrowiec .


Nie byłoby w tym wszystkim nic dziwnego, gdyby nie fakt iż w tygodniu poprzedzającym to spotkanie nastąpiła nieoczekiwana zmiana na trenerskiej ławce Rakowa. Leszka Ojrzyńskiego zastąpił na tym stanowisku wieloletni pracownik klubu a ostatnio pracujący z juniorami klubu z Limanowskiego, Robert Olbiński .

Zmiana trenera jak na razie opierwa na cztery spotkania ligowe, które zostaną rozegrane jeszcze w tym roku. Co będzie później? Czas pokaże, bowiem zaraz po zakończeniu rundy jesiennej zaplanowane są w Rakowie Częstochowa wybory nowych władz i to One będą decydować o przyszłości trenera jak i klubu z Limanowskiego.

Szkoleniowiec ten ostatnio prowadził pierwszy zespół Rakowa w sezonie 2007/2008 kiedy w ostatnim spotkaniu w Nowej Soli, drużynę Rakowa od awansu do zreorganizowanej pierwszej ligi dzieliły minuty. Wtedy nie udało się awansować a do tego przyczyniły się aspekty poza sportowe o których głośno mówiło się w częstochowskim środowisku piłkarskim jeszcze długo po tym meczu.

Już jutro nowego- starego trenera czeka bardzo trudne zadanie, bowiem częstochowianie zmierzą się z bardzo silnym i niewygodnym rywalem, jakim jest drużyna Nielby Wągrowiec. Popularny „ Olbin” od razu został rzucony na głęboką wodę, bowiem gospodarze sobotniego pojedynku nie zwykli tracić punktów na swoim boisku.

Ostatnią i jedyną porażkę u siebie piłkarze z Wągrowca ponieśli…22 sierpnia tego roku przegrywając z Miedzią Legnica , (1:2) .

Jutrzejsze spotkanie będzie jedną wielką niewiadomą. Nie wiemy jaka wyjściowa jedenastka Rakowa wybiegnie na boisko w Wągrowcu. Sam trener podkreślił ten aspekt w rozmowie z Częstochowskim Portalem Sportowym : Ja w tych meczach gdy tylko będę mógł to będę korzystał z wychowanków klubu. Bo tymi zawodnikami będę operował, dlatego że ich znam na sto procent. Natomiast Ci chłopcy, których Leszek Ojrzyński tutaj ściągnął są w trudnej sytuacji. Ja nie mówię, że Oni nie będą grać i zdają sobie z tego sprawę. Jest przed nami kilka tygodni żebyśmy się razem poznali. Diametralnych zmian w składzie zespołu nie wolno robić, a nawet nie należy robić. Indywidualne przesunięci na kilku pozycjach na pewno będą.

Drużyna Rakowa Częstochowa na spotkanie do Wągrowca udała się już w piątek. W składzie wszyscy są zdolni do gry i do dyspozycji trenera. Tajemnicą poliszynela pozostaje to w jakim składzie wybiegną jutro częstochowianie na boisko w Wągrowcu.

Jedno jest pewne w jutrzejszym spotkaniu emocji piłkarskich na pewno nie powinno zabraknąć. Obie drużyny potrzebują punktów jak tlenu i wszyscy kibice, którzy jutro wybiorą się na to spotkanie do Wągrowca mogą być świadkami ciekawego widowiska. Dla tych wszystkich, którzy z różnych względów nie będą mogli się tam znaleźć, Częstochowski Portal Sportowy przygotował Relację Live . Pierwszy meldunek ze stadionu w Wągrowcu planowany jest ok. godziny 12:30. Bardzo serdecznie zapraszamy!

Spotkanie piętnastej kolejki spotkań o mistrzostwo drugiej ligi pomiędzy MKS-em Nielbą Wągrowiec i Rakowem Częstochowa zostanie rozegrane w sobotę, 24 października o godzinie 13:00 na Stadionie im. Stanisława Bąka w Wągrowcu przy ulicy Kościuszki 59. Stadion posiada 4.460 miejsc i wszystkie są siedzące. Brak jest natomiast oświetlenia płyty głównej boiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *