Zadecydowała dogrywka.

Potrzebne było rozegranie dogrywki, by wyłonić zwycięzcę pojedynku trzeciej Rundy Pucharu Polski na szczeblu CzOZPN, w którym spotkały się drużyny Olimpii Truskolasy i Victorii Częstochowa .


Spotkanie było toczone w szybkim tempie i miało dwa oblicza. W pierwszej odsłonie niepodzielnie dominowali przyjezdni. Z wielu okazji do zdobycia gola ani jednej nie udało im się zamienić na gola. W drugiej części mecz był już bardziej wyrównany. W tej odsłonie kibice wreszcie byli świadkami goli. Najpierw w 63 minucie Nalichowskiego pokonał Ścisłowski .

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wygraną częstochowian, na strzał rozpaczy na bramkę Victorii już w doliczonym czasie gry zdecydował się Zalewski , który ku uciesze garstki kibiców sprawił, że spotkanie będzie trwało jeszcze co najmniej 30 minut, bowiem arbiter główny zarządził dogrywkę.

W dogrywce bezsprzecznie dominowali już podopieczni trenera Artura Minkiny , którzy skutecznie rozmontowywali defensywę gospodarzy. „ Katem” piłkarzy Olimpii Truskolasy okazał się Kamil Ścisłowski, który w 95 minucie oraz w 105 strzelił gole, które okazały się „ gwoździem do trumny” dla drużyny Olimpii. Jedną bramkę dla Victorii dołożył jeszcze Tomasz Nowak .

Miejscowi zdołali na taki rozwój wydarzeń odpowiedzieć jedynie golem strzelonym ponownie przez Zalewskiego.

W ostatecznym rozrachunku to piłkarze częstochowskiej Victorii po zwycięstwie w Truskolasach awansowali do czwartej rundy Pucharu Polski na szczeblu CzOZPN.

07.10.2009, g.15:30, Truskolasy :

KS Olimpia Truskolasy KS Victoria Częstochowa 1:1 , (0:0), Pd. 2:4, (1:3) .

Gole dla Olimpii Truskolasy: Zalewski- (90+2’), 116’. Bramki dla Victorii Częstochowa: Ścisłowski: 63’, 95’, 105’, T.Nowak (110’).

Sędziował: Marcin Szczupak ( Częstochowa).

Żółta kartka Lechowski ( Olimpia Truskolasy).

Widzów: 50.

Piłkarz meczu : Kamil Ścisłowski ( Victoria Częstochowa) .

KS Olimpia Truskolasy: Nalichowski- Lechowski, S.Ogłaza, Werner, Operacz, M.Krawczyk (73’ Kołodziejczyk), Brzęczek, Zalewski, Berdys, Świtała (77’Kierat).

Trener: Dawid Błaszczykowski.

KS Victoria Częstochowa: Strożek- Pasieka, Załucki, Maciejewski (88’ Zamorowski), Ł.Stefański (83’ Zgrzebny), Świerczyński, Dobosz, Ścisłowski, T.Nowak, Kotas (77’ Kulas), Sobala (62’Bolechowski).

Trener: Artur Minkina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *