AZS górą w sparingu

Dzisiaj w Kielcach podopieczni Grzegorza Wagnera rozegrali sparingowe spotkanie z miejscową drużyną Farta Kielce. Gracze Dariusza Daszkiewicza pokazali się w meczu z bardzo dobrej strony, co zaowocowało pięciosetowym pojedynkiem.Wydawać by się mogło, że między drużynami Plus Ligi a pierwszoligowymi ekipami stoi przepaść umiejętności i doświadczenia. O tym, że tak nie jest przekonali się dzisiaj gracze Domexu, tocząc wyrównany pojedynek z Fartem Kielce.

Na pierwszą partię bardziej zmotywowani wyszli gospodarze, osiągając już na początku dwupunktową przewagę. Dystans jaki dzielił oba zespoły utrzymywał się do końcowych fragmentów partii. Wtedy gracze spod Jasnej Góry rzucili się do odrabiania strat, jednak nie zdołali powstrzymać rozpędzonych siatkarzy z Kielc.

Pierwsze fragmenty drugiej odsłony spotkania to inne oblicze częstochowian. Podrażnieni przegraną seta numer jeden, wyraźnie chcieli pokazać kielczanom, że pierwszoligowiec tak łatwo nie wygra z jedną z czołowych ekip ekstraklasy. O ile na początku graczom Domexu ta sztuka się udawała, o tyle w kolejnych etapach drugiej partii to gospodarzom gra układała się lepiej. Mimo odrobienia wszystkich strat, podopieczni Grzegorza Wagnera przegrali kolejną partię i w Hali przy ulicy Bocznej w Kielcach zapachniało sensacją.

Trzeci set to pokaz dobrej gry częstochowian, którzy po pierwszej przerwie technicznej wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, której nie oddali do końca partii.

Czwarta odsłona meczu to znów przewaga kielczan i pogoń Domexu, zakończona emocjonującą końcówką, z której zwycięsko wyszli goście, doprowadzając do piątego seta.

Tie break w wykonaniu Farta i AZS-u to wymiana prawdziwych ciosów siatkarskich. Walka punkt za punkt do końca, końca, który okazał się zwycięski dla częstochowian.

Fart Kielce – Domex Tytan AZS Częstochowa 2:3
(25:22, 27:25, 17:25, 24:26, 13:15)

Składy zespołów:
Fart Kielce: Jungiewicz, Zniszczoł, Drzyzga, Makaryk, Krzywiecki, Swaczyna (L) oraz Zarankiewicz, Sukochev, Sopko, Staszewski, Bielicki
AZS Częstochowa: Wierzbowski, Kardos, Murek, Janeczek, Wiśniewski, Wrona, Zatorski (L) oraz Gradowski, Mikołajczak, Łuka

źródło: inf. własna/azsczestochowa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *