Kamienica ograła wicemistrza!

Wicemistrzowie z ubiegłego roku przybyli do Kamienicy Polskiej z zamiarem odniesienia trzeciego z rzędu zwycięstwa w tym sezonie. Z kolei gospodarze szukali pierwszego zwycięstwa. Kluczem do tego miało być zastopowanie snajpera gości Michała Skalika.

Początek meczu należał do popularnych „Śilniaków” którzy po trzypunktowym rzucie Łukasza Kowalika w trzeciej minucie objęli prowadzenie 12:4. Odpowiedź gospodarzy był natychmiastowa. W 7 minucie m.in. za sprawą powracającego do drużyny Wojtka Kulawika UKS „Dwójka” wyszła na prowadzenie 14:12. Końcówka pierwszej kwarty należała jednak do gości, którzy tę cześć gry wygrali 23:20.

Druga kwarta również należała do Mustafa, którą to zakończył ją zwycięstwem 23:17. Dziewięciopunktowe prowadzenie do przerwy stawiało gości w dość komfortowej sytuacji na drodze do trzeciego zwycięstwa w lidze. Jednak trzecia kwarta zmieniła obraz meczu. Zacieśnienie szyków obronnych oraz rozsądna gra w ofensywie spowodowało, że ta część meczu zakończona została zwycięstwem UKS „Dwójka” 26:8. Jak się okazało właśnie ten fragment meczu zadecydował o końcowym wyniku.

Czwarta kwarta to wymiana kosz za kosz. Wypracowana przewaga przez gospodarzy została utrzymana i po 40-minutowych zmaganiach to oni cieszyli się ze zwycięstwa 84:73. Do tego zwycięstwa walnie się przyczynił Paweł Gałka, który czuł się jak ryba w wodzie na parkiecie, na którym pobierał pierwsze nauki koszykarskiego rzemiosła. Zdobyte przez „Banana” 22 punkty świadczą o powrocie do wysokiej formy z ubiegłego sezonu. Na wyróżnienie zasługuje również skuteczny Artur Miszczak (16 pkt, 4 na 5 za 3 pkt), oraz harujący w obronie Wojtek Kulawik (14), Dominik Barszcz (12) i Radek Ciejpa (9). Wśród gości uwadze nie może umknąć 28 punktów Michała Skalika, 14 Paddyego Owusu, 10 Janusza Poradomskiego oraz 8 Rafała Kowalskiego.

Z całą pewnością mecz dostarczył wiele emocji. Obydwie drużyny zostawiły wiele zdrowia na parkiecie. Liczne siniaki, podbite wargi i brody świadczą o twardej, ale fair grze z obydwu stron.

UKS „Dwójka” Kamienica Polska – UKS Mustaf Częstochowa 84:73 (20:23, 17:23, 26:8, 21:19)